Hádzaná: Piešťany sú v prvej trojke tabuľky

V 8. kole prvej ligy mužov hostili hráči MHK Piešťany na domácej palubovke Pezinok. Po zápase s tesným výsledkom 29:28 sú víťazní Piešťanci tretí v tabuľke.

V dôležitom zápase  sa prví presadili Pezinčania. Domáci sa ujali vedenia až v 6. min. po góle Sedláčka na 3:2, následne si vybojovali pohodlnejšie vedenie, ale po vylúčení Salvatu vyrovnali hostia v 15. min. na 7:7.

Po oddychovom čase začali Piešťany brániť a sériou gólov zakončil súperov Fejes. V 25. min. vyhrávali domáci 14:7. Hosťom z Pezinka sa v závere podarilo znížiť na polčasových 16:11. V prvom polčase doplatil na tvrdú obranu Pezinka zranením Majerník. Strelecky sa presadili Bolješik 5x, Fejes a Sedláček 3x, Minarovský a Majerník po 2x, Jakubík 1x.

V druhom polčase Udržiavali Piešťany neustále päť gólový náskok a až v 46. min. Pezinčania využili presilovku pri vylúčení Jakubika na zníženie 24:21. V závere zápasu domáci udržiavali vedenie hoci sa Pezinku podarilo šťastnými gólmi znížiť. Disciplinovanou hrou si však hráči MHK Piešťany nakoniec vybojovali víťazstvo. V druhom polčase sa strelecky presadili Bolješik 6x, Salvata 3x, Majerník a Fejes 2x.

„V prvom kole sme prehrali v Pezinku 30:27. Vedeli sme o sile súpera. Chýbali nám pre zranenia a pracovné povinnosti viacerí hráči. Výborne sme zahrali druhú polovicu prvého polčasu. Trochu ma mrzí záver zápasu, keď sme sa nevedeli presadiť cez tvrdú obranu Pezinka, ktorá bola miestami až na hranici regulérnosti, naopak nám sa prestalo dariť v obrane. V závere sme taktickým výkonom udržali víťazstvo a pripísali si dva dôležité body. Treba pochváliť celé družstvo za bojovný výkon aj napriek tomu že sme nehrali v optimálnej zostave,“ zhodnotil zápas tréner Martin Nedorost.

Najbližší domáci zápas MHK Piešťany bude 26. 11. o 16.00 h proti Martinu.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Meluš – Fejes 5, Minarovský 2, Sedláček 3, Podhraský , Salvata 3, Bolješik 11, Jakubík 1, Macek ,Vlado, Stano , Majerník 4.

Text: MHK Piešťany Ilustr. foto: Martin Palkovič