Hádzaná: Piešťany sú po víťazstve v Bratislave na prvej priečke tabuľky

Hádzanári MHK Piešťany cestovali v 6. kole prvej ligy do Bratislavy na zápas s Akadémiou ŠKP, kde tvrdo vybojovali víťazstvo a posunuli sa na prvú priečku tabuľky.

Od začiatku zápasu hostia dobre bránili a v bráne chytal Králik. V 3. min po dvoch góloch Matejoviča viedli Piešťany 1:3 domácim po chybách v rozohrávke dovolili vyrovnať v 5. min na 3:3. Piešťany dobre bránili z čoho ťažili z chuti hrajúce krídla Strižinec a Halo pri zakončovaní rýchlych protiútokov. V bráne domácich sa rozchytal Gálik. ŠKP Akadémia v 16. min vyrovnala na 10:10 a v 19. min už viedla 13:11. Záver polčasu zvládli lepšie Piešťany a po góloch Kotulu a Fejesa išli do vedenia 17:18.
Počas prvého polčasu sa strelecky presadili Halo (5), Strižinec a Kotula po 3,  Matejovič, Filip, Fejes a Michalka po 2, Lacuška 1 gól.

V druhom polčase začali Piešťany aktívnejšie a po góloch Lacušku a Hala v 33. min vyhrávali 17:20. v 40. min z protiútoku zvyšoval Strižinec na 19:23. ŠKP ešte znížilo v 43. min na 21:23. Šnúrou štyroch gólov v 47. min Piešťany zvýšili náskok na 21:26. Piešťany kontrolovali priebeh zápasu. V 56. min v oslabení zvyšoval po peknej kombinácii celého družstva Strižinec na 24:31. Domáci už len upravili výsledok na 28:32 Strelecky sa presadili Halo a Strižinec po 4, Michalko 3, Lacuška, Stano, Matejovič Filip po 1 góle.

ŠKP Akadémia – MHK Piešťany 28:32 /17:18/

Zostava MHK Piešťany: Kapša, Králik – Fejes 2, Matejovič Filip 3, Kotula 3, Macek, Stano 1, Halo 9, Strižinec 7, Michalko 5, Lacuška 2.

Hodnotenie trénera: „V celom zápase sme sa presadzovali najme z rýchlych protiútokov . Hra na postavenú obranu nám nevychádzala podľa predstáv, šance sme si vypracovali, no brankár domácich podal výborný výkon a zakladal rýchle protiútoky, s ktorými sme sa v prvom polčase nevedeli vysporiadať. V druhom polčase sme podali koncentrovanejší výkon. Aj napriek tomu že sa nám v druhej časti prvého polčasu nedarila hra, zabojovali sme ako celé družstvo. V druhom polčase podal v našej bráne výborný výkon Králik, v obrane mu pomohli aj hráči. Dostali sme veľa gólov, ale väčšinou po našich chybách v útoku. Chýbalo nám viacero hráčov, dokázali sme behať z domácimi hráčmi a v druhom polčase sme boli jasne lepším družstvom. Poďakovať treba všetkým hráčom za výkon.“

Hráči MHK Piešťany najbližšie cestujú 30. októbra do Martina. Zápas začína o 15.00 h

1. Piešťany 6 5 0 1 172:154 10 bodov
2. Stupava 6 4 1 1 169:151 9 bodov
3. Martin 5 4 0 1 185:157 8 bodov
4. Levoča 6 3 0 3 185:173 6 bodov
5. Dac D, Streda 6 3 0 3 158:185 6 bodov
6. ŠKP Akadémia 6 1 1 4 174:184 3 body
7. HK Vajnory 5 1 0 4 125:141 2 body
8. Sokol Cífer 6 1 0 5 149:172 2 bodov