Hádzaná: Piešťany prehrali s Pezinkom o jediný gól

Piešťany aj po sobotnej prehre zostávajú na čele tabuľky. Túto pozíciu chcú udržať aj v poslednom kole nadstavbovej časti, v ktorom cestujú do Košíc. Baráž o extraligu už majú istú.

V 9. kole nadstavby privítali na domácej palubovke hráči MHK Piešťany súperov z ŠKH Agrokarpaty Pezinok. Reprezentanti kúpeľného mesta začali zápas výborne, už v 7. minúte viedli 5:1 a náskok pred súperom mali aj na konci prvého polčasu (15:11).

Na začiatku druhej polovice však Piešťanci prišli o niekoľko šancí, pričom súperi tie svoje využili a dostali sa do vedenia. Domáci potom hru zlepšili a v 52. minúte vyhrávali 26:25, ale v samotnom závere sa im opäť prestalo strelecky dariť. Nakoniec Piešťany s Pezinkom prehrali 29:30.

„Začiatok zápasu nám vyšiel. Škoda, že sme prestali sme hrať našu hru. V druhom polčase sme zle bránili. Naši hráči sa nedokázali strelecky presadiť ani z protiútokov. Víťazstvom sme mohli potvrdiť prvé miesto v lige, o ktoré budeme teraz zabojovať v Košiciach,“ zhodnotil tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Po budúcotýždňovom zápase v Košiciach, čaká hráčov MHK Piešťany v sobotu 19. mája o 18.00 h baráž o extraligu. Ak v Košiciach vyhrajú, budú hrať s posledným extraligovým tímom.

Text: MHK Piešťany Foto: Marek Bučko