Hádzaná: Piešťanské dorastenky zbierajú skúsenosti

Prinášame výsledky družstiev hádzanárskeho klubu MHK Piešťany.

2. dorastenecká liga MHK Piešťany – Handball Zlatná na Ostrave 31:37 /14:19/

Piešťanské dorastenky zbierajú skúsenosti a každý vyrovnaný zápas je pre nich dôležitý. Až do 12. min. držali domáce vyrovnaný stav 7:7. Hostia až do 20. min. udržiavali mierny náskok 11:13. Potom sa však Piešťany nevyhli viacerým technickým chybám, čo súper trestal gólmi z protiútokov – v 26 min. bolo 11:19. Domácim sa ešte do polčasu podarilo znížiť na 14:19.

V druhom polčase boli Piešťany súperkám vyrovnaným družstvom, keď sa im podarilo znížiť v 41. min. na 20:23 . Opäť však sa nevyhli slabšej pasáži najme v útoku a dovolili hosťkám odskočiť v 50. min. až na 23:34. V závere Piešťany už len skorigovali výsledok zápasu na 31:37.

Tréner Martin Nedorost: „Dnes sme hrali proti rýchlym súperkám, ktoré trestali každú jednu chybu v útoku založením rýchleho protiútoku a strelením lacného gólu. Nebyť toho mohli sme uhrať ešte lepší výsledok. V útoku sme sa v určitých pasážach prezentovali kombinačnou hrou. Dnes nám navyše nefungovala optimálne obrana. Toto družstvo napriek tomu, že je zložené väčšinou z hráčok vekovo ešte žiačok, zbiera cenné skúsenosti, ktoré už premietlo do svojej súťaže. Každý takýto zápas nás posúva dopredu.“

Zostava MHK Piešťany: Barlová – Šnajdárová 8, Samuhelová 6, Soldánová, Purchartová 2, Brandhuber 7, Múčková 5, Kopálová 3, Miklušáková, Capeková

1. liga mužov – dohrávka MHK Piešťany – Cífer 28:33 /13:15/

Zostava : Drlička, Pista – Ondrejička, Goga, Sedláček 2, Miženko 7, Schuchmann, Vlado 3, Stano, Varačka1, Majerník 6, Soldán, Borek 2, Ochotnický, Salvata 4,

Domáci začali laxne, čo hostia využili a trestali ich chyby – v 6. min. bolo na svetelnej tabuli 0:3. Domácim sa podarilo v 10. min vyrovnať na 3:3. Hostia prišli do Piešťan s taktikou hrať pomaly a až do čistej šance. Neustále si udržiavali tesný náskok . Domácim sa podarilo v 23. min. vyrovnať na 11:11 no hostia znovu odskočili na 11:14 . Domáci mohli z rýchleho protiútoku Vladom vyrovnať, ale ten ho nepremenil a hosťujúci hráč Cífera áno a upravil v posledných sekundách na 13:15.

V druhom polčase Piešťany zrýchlili hru a v 34. min. sa im podarilo vyrovnať na 17:17. V následnej presilovke išli Piešťany do v 39. min. do vedenia na 20:18 a následne ešte v 40. min. 22:20. Potom sme však začali chopiť chyby v rozohrávke a dovolili Ciferu otočiť v 46. min na 22:25. Hostia si umnou hrou v útoku udržiavali mierny náskok. Piešťany v 54. min. znížili na 28:30. Do konca zápasu sa však už presadili iba hostia a upravili na konečných 28:33.

Majstrovstvá kraja – starší žiaci HC Sporta Hlohovec – MHK Piešťany 30:26 /15:17/

V nedeľu sa žiaci konečne dočkali dvakrát odloženého zápasu (pre karantény v družstve Piešťan) s tradičným súperom z Hlohovca. Do samotného zápasu sme vstúpili koncentrovane a umnou a organizovanou hrou v útoku sme takmer celý prvý počas viedli. Obrana však až taká kvalitná nebola no v bránke chytal spoľahlivý Krchlík, vďaka ktorému hráči Hlohovca nepremenil viacero vyložených gólových príležitostí. Polčas tak vyznel v náš prospech 15:17.

Po zmene strán vyrukovali domáci s veľkou snahou o zmenu vývoja zápasu. Toto sa im aj vďaka viacerým chybám Piešťan v útoku poradilo. Prvých 10 minút druhého polčasu Hlohovec vyhral 10:1 a v podstate rozhodol o svojom víťazstve. Napriek veľkej snahe našich hráčov sa výsledok podarilo už len skorigovať na konečných 30:26. O výsledku tohto vyrovnaného zápasu rozhodlo viacero nešťastných okamihov, kedy sme nastrelili konštrukciu brány a naša obrana, ktorá nedokázala ubrániť dve spojky Hlohovca, ktoré zaťažili naše konto 24 gólmi.

Zostava: Soldán, Pelcl 4, Haring, Masarovič 3, Vrba 1, Maco 9, Kraic 4, Folajtár, Capek 5, Krchlík

Zdroj a ilustr. foto: MHK Piešťany