Hádzaná: Piešťancov neprekvapila ani ŠKP Academy

Hostia prišli s množstvom talentovaných hráčov, ktorí majú skúsenosti aj z extraligy. Domáci aj napriek tomu zvíťazili 36:29 a zostávajú na čele tabuľky.

V úvode zápasu MHK Piešťany neustále doťahovali náskok strelecky aktívnych hostí, ktorým sa nielen darila streľba z väčších vzdialeností, ale aj trestali každú chybu domácich v rozohrávke. Hostia si dvojgólový náskok udržiavali až do 18. min. kedy sa podarilo Jadroňovi znížiť na 11:12, Majerníkovi na 12:13 a Lacuškovi na 13:14.

ŠKP opäť trestalo chyby v rozohrávke Piešťan a v 24. min. vyhrávali hostia 13.17. V záverečných minútach prvého polčasu sa viacerými zákrokmi chytil brankár Kosák a v 28. min vyrovnal Majerník na 17:17. V samotnom závere Piešťany otočili polčasový výsledok vo svoj prospech na 19:18.

Na začiatku druhého polčasu sa presadzovali najmä domáci a vypracovali si štvorgóĺový náskok 22:18. Dokázali si ho udržať až do 48. minúty. Po góloch Hala Kotulu a dvoch Bratku náskok dokonca zvýšili na 33:26. V závere zápasu po pekných kombináciách strelil dva góly Igor Matejovič a upravil na záverečných 36:29.

„ŠKP prišlo s mladými talentovanými hráčmi so skúsenosťami z extraligy. Bojovali a trestali naše chyby v rozohrávke na rýchle góly. V prvom polčase sa hrala rýchla hra na oboch stranách našou výhodou bola širšia lavička, keď v prvom polčase sa zapojilo do hry desiati hráči, ktorí sa aj strelecky presadili. Zo začiatku nám nevychádzala hra v útoku keď sme mali problém sa presadiť proti dobre organizovanej obrane hostí s výborným brankárom. V závere polčasu nám zostalo viac síl a otočili sme vývoj zápasu vo svoj prospech. V závere polčasu sa rozchytal brankár Kosák, vo svojom dobrom výkone pokračoval aj v druhom polčase. Po prestávke sme zlepšili nielen obranu ale aj útok odrhli sme sa udržiavali mierny náskok a nakoniec zaslúžene zvíťazili. Podali sme výborný kolektívny výkon strelecky sa presadilo jedenásť hráčov,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

MHK Piešťany najbližšie hostia Martin v nedeľu 19. marca o 14:30 h.

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Drlička – , Matejovič I. 2, Lacuška 5, Jadroň 4, Halo 5, Franta 6, Strižinec 4, Majerník 3, Grúň 1, Salvata 1, Kotula 2,Briatka 3 Macek, Stano.