Hádzaná: Piešťanci nesú zo Stupavy cenné víťazstvo

V prvom kole nadstavby cestovali hráči MHK Piešťany za súperom do Stupavy, kde vyhrali 25:32.

„Po kolektívnom výkone sme dosiahli cenné víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko. Súpera sme zlomili v strede druhého polčasu. Dôležitá bola trpezlivá hra v obrane. Obe družstvá dobre bránili, padalo veľa gólov a najmä v druhom polčase padali aj po rýchlych protiútokoch. Vychádzala nám trpezlivá hra v útoku až do vypracovanej čistej šance. Niektoré z nich skončili na konštrukcii bránky. O zvýšenej našej bojovnosti v obrane ukazuje aj počet vylúčení na našej strane. V útoku sme boli nebezpeční ako družstvo, keď sa presadilo strelecky až desať hráčov. Ešte raz treba poďakovať domácim za výbornú atmosféru v hľadisku. Mojím chlapcom poďakovať za výborný bojovný a herný výkon za ktorý sme priniesli dva cenne body,“ zhodnotil zápas tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

Piešťanskí hádzanári cestujú 10. marca do Levoče a 18. marca o 16.00 h sa predstavia na domácej palubovke proti Martinu.

Zdroj: MHK Piešťany Ilustr. foto: MP