Hádzaná: Nováčik z Piešťan nestačil na lídra zo Šale

Nadstavbovú časť Slovnaft Hadball Extraligy odštartovali piešťanskí hádzanári prehrou na palubovke lídra tabuľky. O prehre s výsledkom 24:18 sa však rozhodlo až v záverečnej desaťminútovke, pred ktorou Šaľa viedla iba o jeden bod.

Prvý polčas zápasu bol vyrovnaný až do 25. minúty, po ktorej hostia prestali využívať svoje príležitosti a domáci im odskočili na polčasových 12:8. V druhej polovici sa Piešťanom výbornou hrou v obrane podarilo vyrovnať na 13:13, ale pri vylúčení Polakoviča Šaľa odskočila na 16:14.

„V snahe vrátiť sa do zápasu sme vysunuli obranu. Škoda, že nás v rozhodujúcich chvíľach zradila streľba. V záverečnej desaťminútovke sme nepremenili sedmičku a niekoľko čistých šancí, čo domáci trestali z protiútokov,“ zhodnotil záver prvého zápasu nadstavbovej časti tréner MHK Piešťany Martin Nedorost.

HK Slovan Duslo Šaľa – MHK Piešťany 24:18 (12:8)
Najviac gólov: Meľnyk 8, Hájnik 5, Pľasun a Fodorean po 4 – Laho 6/1, Bočkay 4, Minarovský 3.

Najbližšie sa hráči MHK Piešťany predstavia v Diplomat aréne v nedeľu 10. februára o 16.00 h proti HK Agro Topoľčany.

Text: MHK Piešťany Foto: Marek Bučko