Hádzaná: Muži MHK Piešťany porazili DAC Dunajská Streda

V dohrávke 11. kola hostili Piešťany susedov v tabuľke, hráčov Dunajskej Stredy. Zápas skončil víťazstvom domácich -MHK Piešťany – DAC Dunajská Streda 36:32 /16:18/.

Zápas lepšie začali hostia a v 3. min. vyhrávali 0:3. Domácim sa podarilo štyrmi gólmi otočiť skóre v 6. min. na 4:3. Od tohto momentu sa družstvá striedali vo vedení. Vyrovnaný stav bol až do 28. min. 15:15. Záver prvého polčasu lepšie zvládli hostia a vyhrali ho 16:18.

V druhom polčase potrestali hostia vylúčenie Stana a odskočili v 33. min. na 17:21. Tento náskok si udržiavali až do 40. min., keď na svetelnej tabuli svietilo skóre 20:24. Domácim sa podarilo v 43. min. znížiť na 24:25. Hostia opäť využili zaváhania Piešťan a v 50. min. vyhrávali 26:30. Piešťany sa vrátili do zápasu tromi gólmi v priebehu minúty a znížili na 29:30. Po diskvalifikácii Stana za faul a následnom oslabení domáci prehrávali 30:32. Potom však už Piešťany neinkasovali a sami strelili šesť gólov a otočili skóre zápasu na svoju stranu a vybojovali cenné víťazstvo 36:32. Domáci tak dali víťaznú bodku za veľmi náročnou sezónou. V tabuľke skončili na konečnom 7. mieste s 8 víťazstvami.

Zostava MHK: Pista, Drlička – Kotula 2, Ondrejička 1, Matejovič 1, Majerník 5, Salvata 5, Schuchmann 2, Stano 3, Varačka 7, Soldán, Goga 1, Moravčík , Jakubík 9.

Text a foto: Martin Nedorost