Hádzaná: Aj po remíze zostávajú Piešťany na čele tabuľky

V 8. kole 1. hádzanárskej ligy privítali hráči MHK Piešťany súperov z Levoče. Aj napriek remíze vedú Piešťanci po tomto zápase 1. ligu. MHK Piešťany – HK Slovan Levoča 29:29 (13:15).

Zápas začal pre meškanie hráčov Levoče s oneskorením. Piešťany sa nedokázali od začiatku zápasu dostať do tempa v 4. min. prehrávali 2:3. Štyrmi gólmi sa domácim podarilo otočiť v 8. min. na 6:3. Neišla im hra na postavenú obranu a robili chyby aj v rozohrávke.

Hostia sa vrátili do zápasu a 13 min otočili na 6:7 Domácim sa podarilo v 18. min. odskočiť na 10:8, ale po chybách v obrane a nedôraznej hre v útoku postavili hostí na nohy a v 24. min. už prehrávali 10:11.
Piešťany potom ťahali za kratší koniec a Levoča odchádzala do kabín z prekvapivým, ale zaslúženým vedením 13:15.

Pčas prvého polčasu sa strelecky presadili Strižinec 3,  Michalka 3, Majerník 2, Kotula 2, Salvata 1, Lacuška 1, Matejovič 1.

V druhom polčase sa hrala rýchla hádzaná a v 31. min. bolo vyrovnané 15:15. Levoča neustále viedla o gól až do 36. min., keď po góle Michalku Piešťany išli do vedenia 19:18 a v 40. min. viedli Piešťany 20:19.

Po sérii štyroch gólov sa vedenia ujala Levoča, v 43. min. to bolo 20:23. Trojgólové vedenie si hostia udržiavali až do 48. min., keď sa za Levoču presadzoval zo 7 m hodov Pauliš. V druhom polčase dal 9 gólov. V 52. min. Piešťany znížili na 25:26.

Po nepresnostiach domácich v útoku odskočili hostia v 57. min na 25:28. Po vysunutí obrany získavali Piešťany lopty v 59. min. sa ujali vedenia 29:28. Hosťom sa podarilo vyrovnať 29:29.

V poslednom útoku Piešťany uponáhľali streľbu. Poslednú strelu po uplynutí času z posledného voľného hodu domáci zablokovali.

Strelecky sa presadili Michalko 5, Fejes 4, Salvata 1, Kotula 2, Strižinec 2, Majerník 2.

Zostava Piešťany: Kapša, Králik – Matejovič Filip 1, Kotula 4, Macek , Stano , Majerník 4, Strižinec 5, Michalko 8, ,Lacuška 1, Ondrejička , Salvata 2, Fejes 4 .Mtejovic Igor,

Hodnotenie trénera: Vedeli sme, že zápas nebude ľahký. Napriek tomu že Levoča prišla len z ôsmimi hráčmi. Počas celého zápasu sme sa nedokázali vysporiadať z disciplinovanou hrou súpera v útoku, hral dlho a čakal na naše chyby v obrane. Dokázal sa pretlačiť až na bránkovisko a získavať 7 metrové hody. Nám sa nedarila hra na postavenú obranu. V útoku sme robili technické chyby, ktoré Levoča trestala gólmi. Mali sme časti hry, keď sme dokázali stiahnuť náskok Levoče a išli sme o gól hore, no nedokázali sme sa odrhnúť od súpera . Treba uznať aj, že Levoča podala dobrý bojovný výkon, bojovala do konca a bod si zaslúžila. Družstvo si zaslúži pochvalu najmä za bojovnosť, keď nám naša hra nešla podľa predstáv. Chceli sme dnes vyhrať . Vzhľadom na priebeh zápasu a v skóre sme skôr bod získali ako stratili.

Hráči MHK Piešťany najbližšie privítajú 27. 11. o 14:00 h súperov zo Stupavy.

Zdroj: MHK Piešťany