06.04.2016 # 13:51 # 13:51

Grape oznámil ďalšie tri mená: Jake Bugg, Crystal Castles a Scarecrow

Festival, ktorý sa uskutoční začiatkom augusta na piešťanskom letisku, postupne dopĺňa mená interpretov.

Crystal Castles sa vyznačujú hlavne lo-fi zvukom a živými elektrizujúcimi vystúpeniami, ktoré z nich spravili legendu elektronickej scény. Nejde o ich prvú návštevu Slovenska. Naposledy tu boli v roku 2010, no tentokrát k nám zavítajú opäť – Ethan Kath príde pre zmenu s novou speváčkou Edith Frances, ktorá nahradila Alice Glass pred dvoma rokmi. Nasledujúcich osem mesiacov sa bude pre nich niesť v znamení nového, v poradí už štvrtého štúdiového albumu.

Dvadsaťjeden ročný mlaďas menom Jake Bugg pochádza z Veľkej Británie, jeho hudba pripomína country a verejnosti sa stihol predviesť už štyri roky dozadu – so svojím rovnomenným debutovým albumom to dotiahol až na špičku britského hudobného rebríčka. Šikovný Jake chystá už tretiu štúdiovku s názvom On My One, na ktorej napísal všetkých jedenásť skladieb a u takmer každej sa postaral aj o jej produkciu.

Spojiť hip-hop a blues dokázali francúzski frajeri Scarecrow. Šikovnosť za šesť rokov existencie im priniesla vytúžené ovocie v podobe vyše 500 odohraných koncertov až v 15 krajinách, pričom tie posledné sa odohrali za veľkou mlákou. Tento rok majú v pláne vydať ďalšiu dosku.

Text: Tlačová správa

X