Grape festival 2018 vypredaný v rekordnom čase

Už štvrtý rok po sebe sa vypredali všetky vstupenky na piešťanský festival Grape ešte pred jeho začiatkom. V tomto roku to bolo na slovenské pomery rekordne rýchlo, keďže sa tak udialo 16 dní pred začiatkom podujatia.

Na multižánrovom festivale vystúpi vyše osemdesiat interpretov, z toho dvadsaťšesť zo zahraničia.

Najväčšími hviezdami budú zahraniční hostia alt-J, Kodaline, Nick Murphy fka Chet Faker, Wilkinson, Lamb, Jungle, Wolf Alice, Modeselektor, Noisia alebo Oh Wonder.

Z Čiech prídu osláviť 30 rokov fungovania Tata Bojs a slovenskú vlajku ponesú skupiny ako Para, Trosky, Billy Barman, Fallgrapp či Chiki Liki Tu-A.

Festival prináša aj zopár noviniek pre svojich návštevníkov. Vznikol nový open air tanečný stage v tvare majáku, ktorý bude zabávať ľudí od začiatku festivalu až do jeho konca prakticky bez prestávky.

Pribudol jeden nový vstup, a to do stanového mestečka, aby mali ľudia plynulejší príchod a nemuseli čakať dlho pri hlavnej bráne.

Stanové mestečko sa otvára v piatok už o 9:00, areál následne o 12:00 tak, ako doteraz.

Nebude chýbať ani umenie. V časti areálu sa vyrastie záhrada z veľkoformátových zrkadlových obrazov, ktorú inštaluje celosvetovo známy výtvarník Matej Krén. Nezabúda sa ani na ekológiu.

Na celom festivale bude jedlo podávané iba v kompostovateľnom riade a vratné poháre doplnia tiež recyklovateľné. Separovanie odpadu je už samozrejmosťou.

Toto je iba zlomok z noviniek a služieb, ktoré festival tento rok pripravil, na mieste toho návštevníci uvidia a zažijú omnoho viac.

Deviaty ročník festivalu sa uskutoční 10. – 11. 8. na piešťanskom letisku.

Zdroj: Tlačová správa/Grape festival Foto: Martin Palkovič