Futbal: Piešťany odštartovali jarné kolá víťazne

Muži zvíťazili v Borovciach, starší dorastenci vysoko porazili Nové Mesto nad Váhom, žiaci vysokým rozdielom porazili svojich súperov zo Štúrova. Jediná remíza víkendu sa zrodila v zápase mladšieho dorastu. Pozrite si prehľad víkendových zápasov tímov PFK Piešťany.

Muži 16. kolo Borovce – Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 31. Michal Dadík, 47. Jozef Glos

Zostava 16. kola: Daniel Budka, Martin Krajčovič, Adam Kusý, Jozef Glos (C), Michal Dadík, Martin Gula, Adam Doktor (Jaroslav Kollár), Andrej Korec, Bohuš Varga, Marián Michalička, Kristián Rusnák

Martin Krajčovič, tréner: Dnes sme si pripísali povinné tri body, ale musím povedať, že náš výkon nebol podľa našich predstáv. Viazla nám kombinácia, nehrali sme kompaktne medzi jednotlivými formáciami a chýbala v našej hre kolektívnosť, čo sa nám môže vypomstiť v ďalších zápasoch.

Starší dorast 16. kolo Nové Mesto nad Váhom – Piešťany 0:7 (0:4)

Góly: 19., 24. Filip Korec, 39. Martin Unger, 45., 61., 75. Juraj Štefanka, 89. Martin Strelec

Zostava 16. kola:   Červenka – Sedláček, Poláčik, Lenovský, Stanek – Ozimák (Valovič), J. Štefanka, Strelec, Unger, Korec – Miškech

Martin Javorka, tréner: Po dlhej a náročnej zimnej prestávke cestovali naši chlapci do Nového Mesta nad Váhom k súperovi, ktorý bol po jesennej časti na poslednom mieste. Chlapci sa na prvý majstrovský zápas tešili, boli pripravení a odhodlaní nastúpiť do zápasu s pokorou, avšak so značnou dávkou zdravého sebavedomia, s cieľom čo najskôr streliť rýchly gól, ktorý by nás upokojil tak, aby sme počas celého zápasu držali opraty zápasu pevne v rukách. Do Nového Mesta nad Váhom sme však prišli v značne preriedenej zostave, keď mužstvu chýbali Rusnák /trest pre ŽK/, Dobrovolný, Kondrc a Gavač (dovolenka), Horil a Benko (dlhodobé zranenia), D. Štefanka (choroba), Krajčovič a Paulovič (dôvod neznámy). Napriek tomu chlapci vstúpili do zápasu koncentrovane a už v 5. minúte po krásnej individuálnej akcii Filipa Koreca (Sony Erikson) spálil tutovku Martin Unger (Ungi). Treba povedať, že domáci futbalisti oproti jesennej časti posilnení o 6 futbalistov sa nevzdávali a pokiaľ fyzicky stačili nášmu tempu boli vo svojej obrannej ulite nepríjemným súperom. Dôležitá však bola individuálna kvalita jednotlivcov, ktorá bola jednoznačne na našej strane a tak prišlo v 19. minúte gólové vykúpenie, keď chybu v rozohrávke domácej obrany využil Filip Korec a samostatným nájazdom nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. Po chvíli využil zaváhanie domáceho brankára opäť Filip Korec, keď z uhla z 20 metrov trafil opustenú domácu bránu a bolo 0:2. Napriek tomu domáci bojovali o výsledok, avšak ich ojedinelé útočné pokusy s prehľadom vyriešila veľmi kompaktne hrajúca obranná formácia dirigovaná Matúšom Červenkom a Paťom Poláčikom. Po trošku rozpačitej hre v polovici prvého polčasu prišlo pre domácich definitívne KO v 39. minúte, keď rohový kop zatočil priamo do domácej brány Martin Unger a v poslednej minúte opäť po veľmi dobre zahratom rohu Ungiho loptu doklepol do domácej brány Jurko Štefanka. Musím podotknúť, že za priebeh prvého polčasu to bola pre domácich až príliš studená gólová sprcha. V druhom polčase to už bola úplna exibícia našich chlapcov, nakoľko domáci futbalisti úplne kondične odpadli, a tak postupne sme strelili ďalšie góly Jurkom Štefankom a Maťom Strelcom. Okrem toho sme si vypracovali ešte niekoľko gólových príležitostí, ktoré však už zostali z našej strany nepremenené. Na domácich futbalistoch bolo pozoruhodné, že napriek hernému, fyzickému a výsledkovému hendikepu bojovali až do 90. minúty. My sa musíme v týždni pripraviť na najbližší domáci zápas s mužstvom Brvnišťa, ktorý odohráme v sobotu o 10:00 hodine pravdepodobne na umelej tráve, no hlavne si musíme vyčistiť a poupratovať v kabíne, nakoľko nie je možné, aby nám celú sezónu odtiahlo 14 poctivých futbalistov. Ak do toho zarátame možné pribúdajúce žlté karty a zranenia (aj tento zápas odohrali Dávid Miškech a Filip Korec s bolesťami) máme pomerne úzky káder na tvrdý boj o postup, hlavne keď niektorí hráči majú iné prednosti ako je postup do 2. ligy. Ale všetka česť našim 14 statočným. Pevne verím, že pokiaľ neprídu neočakávané zranenia, aj týchto 14 hrdinov s obrovským srdiečkom a zápalom pre futbal bude urputne do posledného kola bojovať o náš spoločný vytúžený cieľ, ktorým je 2. liga.

Mladší dorast 16. kolo Nové Mesto nad Váhom – Piešťany 2:2 (1:0)

Góly: 62. Samuel Vido, 72. Matej Bolech  – 23. Peter Koška, 51. Denis Minárik

Zostava 16. kola: Hlbocký, Ondrejka, Ďurák, Bušík, Piešťanský, Glos, Halanda, Sloboda, Minárik (Ruľák), Koška, Štetka

Peter Vrábel, tréner:  V zápase sme 60 minút domácich herne prevyšovali, držali sme viac loptu a vytvárali si šance. V prvom polčase sme z viacerých dobrých príležitostí využili len jednu( Koška). Druhý polčas sme aj proti silnému vetru boli nebezpeční, pridali sme druhý gól Minárikom a aj napriek mnohým nepresnostiam vo finálnej fáze sa zdalo, že zápas bez problémov dovedieme do víťazného konca, keďže domáci sa nedokázali vôbec presadiť, počas celého zápasu si nevypracovali ucelenú akciu. V 62 min. sme nepremenili samostatný nájazd na domáceho brankára (jeden zo štyroch) a následný oslobodzujúci odkop domácich aj s prispením vetra skončil v našej sieti. Od tohto momentu nás domáci hráči prevýšili v bojovnosti, tlačili sa pred našu bránu najmä dlhými nákopmi, mali viac štandardných  situácií. V 72 min. zahrávali priamy kop asi zo 40 m, ktorý podobne ako v prvom prípade po nedorozumení v defenzíve (zlá komunikácia, zlé vybehnutie, vietor…) skončil v našej bráne. Dva body sme stratili najmä pre našu neschopnosť premieňať vyložené gólové príležitosti, slabú bojovnosť a snahu pobiť sa o lepší výsledok, niektorí hráči pôsobili až príliš bezstarostne a nezaujato. V ďalších zápasoch musíme zlepšiť bojovnosť, hrať rýchlejšie a dôraznejšie v súbojoch.

Starší žiaci 18. kolo Piešťany – Štúrovo 5:1 (2:0)

Góly: 11., 40., 49., 51. Samuel Daňhel, 12. Nikolas Holec – 47. Larion Menyhárt

Zostava 18. kola:  Maliga, Chochula (Meliš), Hlavatý, Kluka, Babečka (´Grešák), Modrovič (´Hargaš), Rusnák, Šobaň (´Maco), Vyhlídal (´Petényi), Holec, Daňhel

Szilárd Petényi, tréner: V prvom odvetnom jarnom kole sme si nič iné ,ako dobrý vstup umocnený víťazstvom ani nepripúšťali a v tejto atmosfére sme sa snažili naladiť hráčov do zápasu. Hráči dokázali odhodlanie a túžbu po víťazstve preniesť do zápasu, čo potvrdili jednoznačným výsledkom, ktorý mohol byť ešte výraznejší, ak by sme boli efektívnejší v zakončení. Už od úvodných minút sme ovládli hru s množstvom šancí na skórovanie. Našu prevahu potvrdzuje aj skutočnosť, že náš brankár bol takmer bez práce a nemusel čeliť žiadnej väčšej hrozbe. V ofenzívnej fáze sme hrali kolmo,  priamočiaro, z čoho rezultovalo množstvo prienikov za obranu, kde hosťujúci brániaci hráči rýchlostne nestačili na našich chlapcov. Gólovo najviac vynikol Samo Daňhel, ktorý konto súpera zaťažil 4 gólmi. Inkasovali sme po štandardnej situácii, ktorá vyplynula z nekoncentrácie a samotného jednoznačného vývoju zápasu pre nás, kde  v defenzíve sme nemuseli čeliť nebezpečnej situácii a tlaku zo strany hostí.

Mladší žiaci 18. kolo Piešťany – Štúrovo 7:1 (4:0)

Góly: 8. Janko Labat, 13. Luka Gvozdenovič, 15., 60. Filip Fodrán, 17. Samuel Hesko, 51. Filip Gregorovič – 26.  Noel Očovský (vl.), 29. Márk Alex Bujna

Zostava 18. kola:   Sándor – Jánoš, Varačka, Urban, Pomajbová, Pánsky, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Rolinec, Labat, Fodrán, Ranostaj, Gregorička

Cyril Stachura, tréner: Do prvého jarného kola sme vstupovali s túžbou odčiniť prehru z prvého vzájomného zápasu a dobré odštartovať odvetnú časť súťaže. Oboje sa nám podarilo a pridali sme k tomu aj celkom slušný výkon. Od prvej minúty boli naši hráči lepší vo všetkých smeroch a dokázali sa presadiť aj gólovo. V prvom polčase naši hráči boli dominantní na lopte a previedli niekoľko pekných vedomých akcií po ktorých padli góly. Aj druhý polčas sme mali prevahu, ale po našej chybe súper dokázal, inač celkom dobre fungujúcu obranu, raz prekonať. My sme pridali ešte tri góly a zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom. Aj napriek veľkej absencií hráčov by to mohol byť pozitívny impulz do jarných zápasov.