Futbal: Piešťany delia od výhry v 6. lige už len dve víťazstvá

Zápas v Cíferi od začiatku zobrali do svojich rúk výborne hrajúci hráči Piešťan. Na gól z 18. minúty Juraja Braniša ešte dokázal odovedať domáci Patrik Ondra, no tlak hostí priniesol dva góly Martina Gulu, jeden Denisa Štefanku a hetrik Juraja Braniša. Dorastenci si vo svojich zápasoch s Dubnicou nad Váhom pripísali body za remízy zhodne 1:1. Rovnakým výsledkom skončil aj zápas starších žiakov proti Štúrovu. Darilo sa však mladším žiakom, ktorí zvíťazili 3:0. Zápas zvládol aj ich B-tím, keď porazili Borovce 7:1.

Muži 24. kolo Cífer – Piešťany 2:6 (1:3)

Góly: 22., 79. Patrik Ondra – 18., 40., 90. Juraj Braniša, 44., 53. Martin Gula, 88. Denis Štefanka

Zostava 24. kola: Budka – Szabo (Prelovský 68), Polačik (Rusnák 62), Hutár, Modrovič, J.Štefanka (Korec 56), D.Štefanka, Kusý, Glos, Braniša, Gula

Martin Krajčovič, tréner:  Od úvodu zápasu bola aktivita a herná kvalita na našej strane. Našim hráčom futbal chutil, boli aktívni, vytvárali si dostatočné množstvo gólových príležitostí, ale robilo nám problém prekonať domáceho brankára. Hráči boli naďalej trpezliví a za našu aktivitu odmenení dvomi presnými zásahmi Juraja Branišu a záver prvého polčasu uzavrel Maťo Gula. V druhom dejstve sa priebeh stretnutia nezmenil väčšina zápasu sa odohrávala na polovici súpera, keď sa do streleckej listiny zapísali ešte Maťo Gula, Denis Štefanka a svoj hetrik zavŕšil Juraj Braniša.

Starší dorast 7. kolo nadstavba Dubnica nad Váhom – Piešťany 1:1 (0:0)

Góly: 70. Michal Matúš – 80. Juraj Štefanka

Mladší dorast 7. kolo nadstavba Dubnica nad Váhom – Piešťany 1:1 (1:0)

Góly: 32. Jakub Pecuš – 52. Juraj Hlbocký

Starší žiaci 27. kolo Piešťany – Štúrovo 1:1 (0:0)

Góly: 70. Jaroslav Sándor – 57. Noel Čák

Cyril Stachura, tréner: Po dvoch víťazných zápasoch sme chceli pridať ďalšie a posunúť sa v tabuľke na tretie miesto. Zo začiatku zápasu sa nám herne celkom darilo, dobre sme kombinovali, ale nedokázali sme streliť gól. Hostia prišli s pozornou obranou, snažili sa kúskovať hru a dopredu neboli nebezpeční. Do druhého polčasu som nabádal hráčov, aby pokračovali v aktivite a verili sme, že vytúžený gól príde. Aj keď ihneď na začiatku sme spálili tutovku a nastrelili žrď, opak sa stal pravdou. Hostia z jedinej strely na bránku, desať minút pred koncom nám strelili gól. Až tento moment nás nakopol, ale dokázali sme v poslednej minúte už iba vyrovnať. Hoci po obrovskej šanci, keď sa traja naši háči ponúkali , mohli sme aj vyhrať.

Mladší žiaci 27. kolo Piešťany – Štúrovo 3:0 (2:0)

Góly: 10. Filip Gregorovič, 19., 50. Samuel Hesko

Zostava 27. kola: Marek, Pernisch, Košinár, Šadibol, Suchý, Badáň, Gvozdenovič, Fodrán, Gregorovič, Glos, Hesko, Gábor, Gešvandtner, Bajzík, Šesták, Rolinec, Martinkovič, Radovič

Ján Stachura, tréner: Odohrali sme vynikajúci zápas, v ktorom nás potiahli naši ofenzívni hráči na čele s kapitánom Heskom, ktorý bol najlepším hráčom na ihrisku a svojou aktivitou strhol celé družstvo k veľmi dobrému výkonu. Zápas mal kvalitnú úroveň, súper bol technicky veľmi zdatný, my sme mu však našim zlepšeným výkonom nedali v zápase šancu. Víťazstvo je zaslúžené, zápas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, keby sme premenili ďalšie šance, ktoré sme mali. Jediná vec, ktorá ma trochu mrzí je nepremenený pokutový kop, ktorý bol už štvrtý v sezóne. Prevláda však jednoznačne spokojnosť s predvedenou hrou a nasadením hráčov.

Mladší žiaci B 16. kolo Piešťany – Borovce 7:1 (7:1)

Góly: 6., 24. Andrej Machovič, 1.Filip Fodrán, 15., 23. Adam Pernisch, 21., 25. Adam Seko – 24. Richard Kičin

Text a foto: MB/TK PFK