Futbal: Muži po jednoznačnom priebehu zvíťazili

V súboji jedenásteho kola šiestej ligy porazili doma Piešťany po jednoznačnom priebehu súpera Cífera. Skóre otvoril v 34. gólom z pokutového kopu Jozef Glos. Svoj druhý presný zásah pridal v 43. minúte. Dva góly za PFK stretil aj Adam Kusý. Zaujímavý a divácky atraktívny priebeh mali aj zápasy dorastu, v ktorých však piešťanské celky ťahali za kratší koniec. Naopak, úsmev na tvári mali žiacke celky, ktoré zvládli oba zápasy v Štúrove.

11. kolo Piešťany – Cífer 4:0 (3:0)

Góly: 34., 43. Jozef Glos, 42., 61. Adam Kusý

Zostava 11. kola: Budka, Sekera, Beblavý (Prelovský), Szabo, Gula, Kusý, Štefanka D., Štefanka J (´Korec), Glos, Maraz (´Javorka)

Szilárd Petényi, asistent trénera:  Zaslúžené víťazstvo a jednoznačná celozápasová prevaha je ukazovateľ pomeru síl v tomto stretnutí, kde naši chlapci dominovali na lopte a nepripustili žiadne zaváhanie. Hostia pricestovali defenzívne naladení, a preto nebolo jednoduché presadiť sa proti defenzívnemu bloku v prehustenom priestore, ktorý vytvárali takmer všetci hosťujúci hráči. Do vedenia sme išli až v 25 ´min.po penalte, ktorú nekompromisne premenil Jožko Glos. Od tohto okamihu sme očakávali, že hostia viac otvoria hru, čo sa nestalo, a bolo na nás otvárať si priestory dobrým pohybom so zámerom odlákávať súperových hráčov a uvolniť priestor pre prihrávku s následnými nábehmi a finalizovať útočnú fázu. Tieto úlohy sme dokázali napĺňať a vytvorili sme si množstvo šancí, kde sa presadili Glos a 2x Adam Kusý po spolupráci s Maťom Gulom. Celkovo sme spokojní s hrou a pozitívne vnímam, že sme sa herne neprispôsobili a nezľahčili si úlohy proti pasívnemu súperovi a naše tempo hry v zápase neklesalo.

Starší dorast 12. kolo Piešťany – Petržalka 0:1 (0:1)

Góly: 42. Michal Mojžiš

Zostava 12. kola:  Červenka – Horil, Lenovský, Rusnák (Ďurák), Majtényi (Bušík) – Valovič (Ozimák), Prelovský, Strelec, J. Štefanka, Korec – Chudý (Sedláček)

Martin Javorka – tréner:  Celý týždeň sme sa poctivo pripravovali na lídra 2. ligy – družstvo FC Petržalka. Na poslednom tréningu sme analyzovali silné stránky súpera, na ihrisku sme si ukázali, v čom spočíva ich najväčšie nebezpečenstvo, napriek tomu sme zápas výsledkovo nezvládli. Herná disciplína našich chlapcov bola na vysokej profesionálnej úrovni, nikomu z chlapcov nemôžem ni č vytknúť, siahli na dno svojich síl, napriek tomu si hostia z Piešťan odviezli 3 body. Celkový výsledok zápasu ovplyvnili 3 dôležité faktory: 1/ Gól sme inkasovali po akcii, na ktorú sme sa celý týždeň zodpovedne pripravovali; okrem gólu si hostia v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu a v druhom polčase po vylúčení ich hráča, pohrozili z 2 nebezpečných brejkov. 2/ Nepremenený pokutý kop z našej strany v 67. minúte, pričom hráč hostí naviac inkasoval červenú kartu, čiže súper dohrával 23. minút v oslabení. 3/ Nepremenenie ani tých najväčších gólových príležitostí. Chlapci hrali zodpovedne, ich celkový dojem a výkon zo zápasu bol vysoko pozitívny, v dnešnom zápase sme družstvo FC Petržalka mali „na lopate“. Pred poslednými 5 jesennými kolami /Z. Moravce, Domino, Petržalka, Púchov a Topoľčany/ sme štatisticky potrebovali 10 bodov, zatiaľ máme 2, a tu je kameň úrazu! V zápase v Skalici sme prišli o 2 body v nadstavenom čase, doma s Moravcami sme prišli o 2 body a na Domine bolo našou povinnosťou zvíťaziť, čiže aj tam sme stratili 2 body. Teraz cestujeme na zápas do Púchova bez 6 hráčov, bude to 6-bodový zápas o prvú päťku v tabuľke, jednoducho ak chceme pomýšľať na hornú polovicu tabuľky, tak okrem dobrých, spoľahlivých a zodpovedných výkonov, musíme mať väčšiu zodpovednosť za bodový zisk. Za výborný herný prejav a profesionálny prístup k zápasu, avšak bez nulového bodového efektu, nás nikto do skupiny o postup nezaradí.

Mladší dorast 12. kolo Piešťany – Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: 14. Igor Kováčik – 30., 41. Leonard Farkas

Starší žiaci 12. kolo Štúrovo – Piešťany 1:4 (1:2)

Góly: 2. Dominik Tégen – 4., 53. Samuel Daňhel, 9., 37. Martin Modrovič

Zostava 12. kola:  Maliga – Petényi(Ocelka), Babečka(Fox) Hlavatý, Urban, -Vatrt, Kardoš, Rolinec (Sandor)- Vyhlídal, Daňhel, Modrovič

Cyril Stachura, tréner: Do zápasu sme vstúpili veľmi nešťastne a už v 1.minúte sme inkasovali lacný gól z priameho kopu. To bolo v celom zápase všetko, ku čomu sme domácich pustili. Ihneď z protiútoku, keď bol faulovaný Daňhel sme využili pokutový kop a zápas sa začínal od znova. Počas celého zápasu bola územná prevaha na našej strane a dominovali sme hlavne v rýchlostných parametroch. Keď sme na začiatku druhého polčasu pridali tretí gól o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Naše družstvo podalo vonku konečne koncentrovaný výkon a zaslúžene vyhralo, i keď víťazstvo mohlo byť ešte vyššie.

Mladší žiaci 12. kolo Štúrovo – Piešťany 0:2 (0:0)

Góly: 39. Marek Gábor, 51. Filip Gregorovič

Zostava 12. kola: Marek –  Pomajbová, Hesko, Gabor, Gregorovič, Šadibol, Suchý, Čimo, Martinkovič, Bajzík, Franko, Rolinec, Ranostaj

Cyril Stachura, zast. tréner: V zápase tabuľkových susedov sa hral vyrovnaný zápas. Naše družstvo nastúpilo vo veľmi oklieštenej zostave, keď nám chýbalo až 7 hráčov. Na druhej strane, tí, ktorí dostali príležitosť príjemne prekvapili. Prvý polčas sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami. My sme mali veľa streleckých pokusov, ale všetky boli z väčšej vzdialenosti. Oveľa záživnejší bol druhý polčas, kde už sme sa dostali do gólových príležitosti, hlavne zásluhou Filipa Gregoroviča. Po našej nevyužitej príležitosti mali domáci výhodu pokutového kopu, ale dobre chytajúci Jakub Marek ho chytil. To našich chlapcov veľmi povzbudilo a výhodu pok. kopu po faule na Gregoroviča sme mali aj my. Hesko sice nebol úspešný, ale vyrazenú loptu vrátil do siete Gábor. Domácich to znervóznilo a po veľmi brutálnom zákroku bol vylúčený domáci kapitán. Od tohto okamihu sme mali územnú prevahu a pridali ešte poisťujúci druhý gól. Všetkých chlapcov musím pochváliť za kolektívny výkon.

Text a foto: MB/TK PFK