Futbal: Glos prekonal hranicu 50 gólov, PFK čakajú posledné dva zápasy

V 28. kole pricestoval do Piešťan súper z Bojničiek, ktorý sa nachádzal na 9. mieste v tabuľke. Domáci preto očakávaly hladký priebeh, no boli to práve hostia, ktorí v 39. minúte otvorili skóre duelu. V 45. minúte však najlepší strelec Piešťan Jozef Glos strelil svoj okrúhly 50. gól v ligovej sezóne, na ktorý nadviazal v druhom polčase strelou z pokutového kopu. Po zmene strán sa úplne zmenil priebeh stretnutia a hostia sa nevedeli dostať za polovicu ihriska. Začali sa presadzovať mladíci z dorastu, keď dva góly strelil Juraj Štefanka a ďalšie tri pridal Filip Korec. PFK Piešťany tak dva duely pred koncom súťaže stačí získať na postup štyri body.

28. kolo Piešťany – Bojničky 7:1 (1:1)

Góly: 45., 68. Jozef Glos, 49., 90., 90 + Filip Korec, 81., 88. Juraj Štefanka – 39. Daniel Šesták

Zostava 28. kola: Budka – Szabo (83 Kollár), Varga, Krajčovič, Dadik, Štefanka, Stachura (70 Strelec), Javorka (46 Korec), Kusý, Glos(C), Gula

Martin Krajčovič, tréner: Prvý polčas sa dnes nevyvíjal podľa našich predstáv, keď sme nedokázali prekonať hosťujúceho brankára ani vo vyložených šanciach a súper nás potrestal gólom 39. minúte po našej nekoncentrácii v zadných radoch. Do konca prvého polčasu sa nám podarilo vyrovnať gólom Jozefa Glosa, ktorý sa presadil peknou hlavičkou za chrbát dobre chytajúceho brankára hostí. V druhom polčase už bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a začali úradovať naše mladé pušky (Martin Strelec, Jurko Štefanka, Filip Korec), ktorí zaznamenali spolu päť gólov. Do konca súťaže nám zostáva zvládnuť ešte posledné dve prekážky, kde budeme potrebovať aj podporu našich verných fanúšikov.

Starší dorast 28. kolo Piešťany – Jaslovské Bohunice 9:0 (9:0) – hostia do druhého polčasu nenastúpili

Góly: 2. Juraj Štefanka, 10. Sebastián Ozimák, 12., 41. Denis Štefanka, 25., 40. Filip Korec, 33. Dávid Miškech, 44., 45. Jozef Janotík

Zostava 28. kola:  Červenka – Rusnák, Miškech, D. Štefanka, Stanek – Strelec, Ozimák, Unger, Janotík, Korec – J. Štefanka

Martin Javorka, ml. asistent trénera: Ďalší zápas sme odohrali na domácej pôde proti Jaslovským Bohunicam, ktoré pred naším vzájomným zápasom okupovali 14. miesto. Pred zápasom som však hráčov nabádal, aby boli koncentrovaní, sústredení a výsledok sa dostaví, pretože sme vedeli, že kvalita je na našej strane . Už v druhej minúte z našej tretej šance sme skórovali po zakončení Jurka Štefanku. Náš súper pricestoval len s hráčmi do pola, takže si loptu na kopačkách ani neužili, pretože naše akcie skončili buď zakončením alebo gólom. A tak sa skončila aj naša ďalšia akcia, ktorú zakončil gólom na 2:0 Sebo Ozimák. Hneď po rozohrávke zo stredu ihriska nám Bohuničania odkopom len darovali loptu a my sme z následnej akcie upravovali skóre už na 3:0. Po tomto góle sa však začalo akési trápenie na našich kopačkách, čo vyúsťovalo do množstva nevyužitých šancí. Cez občerstvovaciu prestávku som hráčov nabádal k tomu, aby mali väčšiu trpezlivosť s loptou na kopačkách a úspech v podobe gólu sa dostaví. V zápätí sa naši hráči tešili z ďalšieho gólu už na 4:0, keď sa presadil Filip Korec. V ďalšej fáze hry sa naši hráči stále dokazovali presadzovať v osobných súbojoch a vytvárali si gólové šance, ktoré však zostali nepremenné. Polčasové skóre sa zastavilo na čísle 9. Postupne sa za našich presadzovali Dávid Miškech,Filip Korec, Denis Štefanka a 2x Jožko Janotík. Za najkurióznejší moment celého zápasu by som označil nepremenenú 11-stku nášho brankára Matúša Červenku, avšak aj takéto športové momenty sa stávajú. Do druhého polčasu už hostia nenastúpili, takže zápas bol hlavným arbitrom ukončený za stavu 9:0 pre našich chlapcov. Ja by som sa chcel všetkým chlapcom  za predvedený polčasový výsledok poďakovať, pretože je veľmi ťažké byť koncentrovaný počas takéhoto zápasu.

Mladší dorast 28. kolo Piešťany – Jaslovské Bohunice 2:0 (0:0)

Góly: 53. Igor Kováčik, 71. Denis Minárik

Zostava 28. kola: Gavač, Ruľák (Piešťanský), Ďurák, Valo, Bartovic (Sloboda), Bušik, Glos (Halanda), Ondris (Ondrejka), Minárik (Valko), Koška (Kováčik), Štetka

Peter Vrábel, tréner: V úvode zápasu sme chceli aktívnym pohybom a agresívnou hrou už na súperovej polovici donútiť hostí ku chybám a nedať im priestor rozvinúť útoky. To sa nám darilo len čiastočne. Hostia mali rýchly prechod do útoku, hrali priamočiaro, no naša obrana na čele so spoľahlivým Ďurákom pracovala dobre. Problém sme mali ale v útočnej fáze, nedokázali sme dlhšie podržať loptu na súperovej polovici, prípadne sa presadzovať v súbojoch 1 na 1. Aj napriek tomu sme si vypracovali dostatok dobrých príležitostí na strelenie gólu. V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Až v 53. min sa striedajúci Kováčik hneď pri svojom prvom kontakte s loptou predviedol krásnou strelou asi z 25 m a dal náš prvý gól. Od tohto momentu sa hráči upokojili, lepšie, presnejšie a rýchlejšie kombinovali, v hre bolo menej chýb. Zlepšenú hru sme pretavili do poisťujúceho druhého gólu v 71. min., keď Minárik umiestnenou strelou upravil na konečných 2:0.

Starší žiaci 32. kolo Dubnica – Piešťany 3:1 (1:1)

Góly: 25., 67. Daniel Machara, 43. Adam Kukučka – 6. Nicolas Holec

Mladší žiaci 32. kolo Dubnica – Piešťany 0:2 (0:0)

Góly: 41. Denis Bednár (vl.) – 60. Filip Gregorovič

Zostava 32. kola:   Gulán – Varačka, Ocelka, Pomajbová, Gregorovič, Hesko, Gvozdenovič Luka, Rolinec, Urban, Muller, Pánsky

Cyril Stachura, tréner: V zápase dvoch tabuľkových susedov sa hral kvalitný zápas. Naši hráči zaskočili domácich, ktorí boli favoriti zápasu, veľmi kvalitnou hrou. Čo ma ako trénera teší, že to bolo počas celého zápasu. Po jednom z najlepších výkonov sezóny sme zaslúžene vyhrali.

Starší žiaci B 22. kolo Piešťany – Sokolovce 1:6 (0:2)

Góly: 69. Filip Čimo – 25., 44. Jozef Vavro, 33. Matej Škoda, 38., 60. Šimon Tomášik, 45. Alex Táborský

Zostava 22. kola:   Šándor –  Chobot, Fox, Gregorička, Žažo, Ferkodič, Čimo, Nedorostová (K), Svorad, Pomajbová, Petroman, Pansky

Jozef Glos, tréner:   V poslednom kole, ktoré sme odohrali v Sokolovciach sme predviedli jeden z lepších výkonov. Prejavila sa fyzická prevaha súpera, s ktorou sme sa trápili celu sezónu. S predvedenou hrou som však spokojný. Predviedli sme niekoľko kombinačných akcií, ktorým chýbalo len presné zakončenie.

Mladší žiaci B 18. kolo Piešťany – Veľké Kostolany 7:0 (5:0)

Góly: 4. Šimon Petenyi, 5., 27. Filip Fodrán, 16., 20., 21. Maximilián Martinkovič, 46. Filip Gregorovič

Text: MB/TK PFK