Futbal: Dorastenci PFK zvíťazili v Partizánskom, muži prehrali s lídrami tabuľky

Starší aj mladší dorastenci zvíťazili v dôležitom zápase s tabuľkovým susedom z Partizánskeho, keď oba zápasy vyhrali zhodne 2:1. Muži hrali premiérovom na náhradnej domácej pôde v Moravanoch nad Váhom a vo vyrovnanom zápase rovnakým výsledkom podľahli lídrovi tabuľky z Lehoty pod Vtáčnikom. Žiakom sa tentoraz nedarilo a podľahli vo všetkých zápasoch rovesníkom z Topoľčian. Naopak vo víťaznom ťažení pokračujú prípravky, ktoré zvíťazili v zápasoch s Kľúčovým.

Muži 8. kolo Piešťany – Lehota pod Vtáčnikom 1:2 (1:1)

Góly: 41. Simon Glos – 21. Michal Benčat, 60. Samuel Stovička
Zostava 8. kola: Červenka, Gula, Ďurina, Grík, Modrovič, Strelec, Kusý, Glos Simon, Klačman, Braniša, Korec (Lipovský, Doktor ,Petráš, Štefanka)

Cyril Stachura, tréner mužov: V zápase proti favoritovi celej súťaže sme podali bojovný výkon, ktorý nakoniec na veľmi skúsené mužstvo súpera nestačil. V tomto zápase sa naši hráči museli viac sústredili na defenzívnu činnosť, lebo v útoku mali hostia najväčšiu silu. Hostia mali optickú prevahu, ale vyložené gólové príležitosti si nevypracovali. Preto mrzí, že gól sme dostali po vymyslenom faule a následnom kontakte súperovho hráča s naším brankárom. Do polčasu sa nám podarilo po individuálnom úniku Simona Glosa vyrovnať. Aj druhý polčas sa podobal prvému, hostia mali viac loptu na svojich kopačkách, ale my sme boli dobre organizovaný. Zápas sa zlomil v šesťdesiatej minúte, keď po našej útočnej štandardnej situácii, nám hostia po rýchlom brejku strelili víťazný gól. My sme sa snažili vyrovnať, ale skúsený super si to postrážil. Aj, keď to bol výsledkovo neúspešný zápas, môžem našich hráčov pochváliť za nasadenie a hernú disciplínu . Verím, že takéto zápasy ich posunú v ich výkonnosti a budeme napredovať aj ako tím.

 

Starší dorast U19 9. kolo Partizánske – Piešťany 1:2 (1:2)

Góly: 27. Vladimír Karásek – 33. Tomáš Šimek, 40. Boris Kusý
Zostava 9. kola: Lopatka, Noskovič, Modrovič, Hlavatý, Krajčo, Taraba, Kusý, Malovec, Daňhel, Kucharík, Šimek (Barančík, A. Tomaga, Fox)

Peter Vrábel, tréner U19: V úvode zápasu sa obidvom mužstvám nedarilo, v hre bolo veľa chýb a nepresností. Domáci si vytvorili mierny tlak a niekoľkokrát ohrozili našu bránu. Po jeden takejto akcii sme po rýchlom protiútoku domácich inkasovali. Gól nás však vyburcoval k väčšej aktivite, zlepšili sme pohyb, útočili s väčším počtom hráčov a viac sa tlačili do šestnástky domácich. Podarilo sa nám vyrovnať Šimekom po dobre zahranom rohovom kope. V závere prvého polčasu sme boli lepším mužstvom, vytvorili sme si tlak najmä dobrým pohybom a vyšším napadaním. Na konci prvého polčasu sa po výbornej prihrávke Malovca za obranu domácich dostal k zakončeniu Kusý a dal víťazný gól zápasu. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, viac otvorili hru, čo nám niekoľkokrát prinieslo možnosti na rýchly protiútok a prečíslenie. Gól však už do konca zápasu nepadol. Víťazstvo je pre nás cenné a dôležité z pohľadu zisku dôležitých bodov, ale najmä z hľadiska psychiky hráčov. Za bojovný a kolektívny výkon patrí hráčom pochvala.

Mladší dorast U17 9. kolo Partizánske – Piešťany 1:2 (1:2)

Góly: 39. Matúš Dobiš – 16. Šimon Kuna, 21. Samuel Hesko
Zostava 9. kola: Sandor, Répáš, Vatrt, Kuna, Jánoš, Badáň, Táborský, Petráš, Labat, Gregorovič, Hesko (Millar, Gregorička)

Szilárd Petényi, tréner U17:  V prvom rade sa teším z víťazstva, aj keď kvalita oboch polčasov bola rozdielna. V prvom polčase sme jasne prevýšili domácich v osobných súbojoch, dobre sme kombinovali, boli sme nebezpeční v krídelných priestoroch a vytvorili sme si množstvo šancí,  ktoré volali po góle. Ujali sme sa vedenia z pokutového kopu, kde bol nedovolene bránený brankárom vo vyloženej šanci Hesko a následne jedenástku premenil Kuna. O pár minút po peknej kombinácii sa presadil Hesko. O komfortné vedenie sme prišli gólom do šatne z pokutového kopu. Domáci posmelení kontaktným gólom nás zaskočili aktívnou hrou v úvode  druhého polčasu a mohli dorovnať z pokutového kopu. V ťažkej situácii nás podržal brankár Šándor, ktorý zmaril nariadenú penaltu. Zdalo sa, že strach o výsledok ovládol našu myseľ a zaostali za dobrým výkonom z prvého polčasu. Prestali sme kombinovať a zbytočne sme sa uchyľovali k nakopnutým loptám. Domáci vycítili šancu na obrat, našťastie však prevaha v osobných súbojoch v herných situáciách, keď vrcholila útočná fáza domácich sme boli úspešní a vždy sme dokázali odvrátiť finalizáciu a zakončenie útočných aktivít. Musím vyzdvihnúť nasadenie aj bojovnosť, ktorá nás zdobila celý zápas.

Starší žiaci U15 8. kolo Topoľčany – Piešťany 1:0 (1:0)

Góly: 25 Jakub Gregorík
Zostava 8. kola: Marek, Jurík, Gešvandtner, Lacko, Šálek, Havrlent, Franko, Glos, Suchý, Hlavena, Seko (Bajzík, Bzdušek, Pernisch)

Jozef Glos, tréner U15: Videli sme vyrovnaný zápas, ktorému by svedčal skôr remízový výsledok. Prvý polčas nebol náš výkon úplne ideálny chýbala nám agresivita a viac aktivity. V druhom polčase sme sa ako aj v minulých zápasoch zlepšili, zvýšili aktivitu, súpera sme zatlačili, ale nepodarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól. Vlastne podarilo, keď skóroval hlavou Michal Hlavena, avšak rozhodca gól pre sporný ofsajd neuznal.

Starší žiaci U13 8. kolo Topoľčany – Piešťany 2:0 (1:0)

Góly: 30. Lukáš Bezecny, 54. Lukáš Svitek
Zostava 8. kola: Gula, Lacko, Bukový, Tomaga, Drevenák, Valo, RIčány, FOdrán, Bondra, Adamovič, Tuchyňa, Mikuš

Ján Stachura, tréner U13: Veľmi dobrý a kvalitný zápas, ktorého výsledok vôbec nezodpovedá dianiu na ihrisku. Nastúpili sme proti súperovi, ktorý doteraz nestratil ani bod a bol veľkým favoritom. Obzvlášť v prvom polčase to však vôbec nebolo vidieť a prevaha bola na našej strane. Hneď na začiatku zápasu po peknej akcii a faule súperovho brankára na nášho hráča v samostatnom úniku sme nepremenili pokutový kop. Okrem neho sme mali množstvo ďalších príležitostí, ktoré sme nevyužili. To súper potrestal a strelil nám gól na konci prvého polčasu prakticky z prvej strely na bránu. Namiesto niekoľko gólového vedenia sme išli do šatní s nepriaznivým výsledkom, čo sa trochu prejavilo na chlapcoch a druhý polčas sme už ťahali za kratší koniec, súper nás zatlačil a pridal ďalší gól. Aj my sme však mali svoje ďalšie šance, ktoré sme však znova nevyužili. Napriek tomu som s výkonom našich veľmi spokojný, nechali na ihrisku všetko, celý zápas odohrali naplno a takisto ukázali aj svoju kvalitu.

Starší žiaci U15B 8. kolo Piešťany – Topoľčany 0:6 (0:4)

Góly: 6., 26. Adam Kozák, 22., 32, Adam Kolár, 60. Vladimír Jánoš, 68. Samuel Jakubička
Zostava 8. kola: Mihalik, Žlnay, Adamčík, Briška, Hudcovič, Ferech, Vančo, Zeman, Páleník, Hrubý, Kalnický (Bežák, Makový, Konôpka, Svetlík)

Peter Michálek, tréner U15B sa k zápasu nevyjadril.

Mladší žiaci U13B 8. kolo Piešťany – Topoľčany 0:6 (0:4

Góly: 3. Samuel Frolovič, 9., 58. Oliver Vojtela, 11. Marek Foltán, 23. Lukáš Macho, 42. Samuel Uhrík, 59. Matúš Laluch
Zostava 8. kola: Podolský, Hlavatý, Burík, Siget, Kováč, Salka, Boris, Ocelka, Michal Valovič, Tabaček, Janec, Hiner, Tosi, Virágh, Beneš, Gálik, Samuhel

Martin Ričány, tréner U13B: Ťažko je komentovať zápas, v ktorom sme boli podstatne slabší po všetkých stránkach. Súper, ktorý je ašpirantom na celkové prvenstvo v lige, nás od prvých sekúnd prevalcoval. Pre nás sa zápas skončil po desiatich minútach, keď sme prehrávali už 0:3.

Mladší žiaci U13C 5. kolo Banka – Piešťany 0:1 (3:0)

Góly: 38. Šimon Vetrík, 45. Tobias Tamajka, 48. Martin Vetrík – 11. Alex Tosi
Zostava 5. kola: Podolský, Kovalčík, Ondrišík, Grman, Pšenek, Páleník, Gálik, Janec, Beneš, Kohutovič, Halász, Rašlová, Vaňo, Tosi, Siget, Ocelka, Hody

Zdenko Majtényi, tréner U13C sa k zápasu nevyjadril.

Prípravka U11 6. kolo Piešťany – Kľúčové 10:0 (1:0)

Góly: 15. Lucas Miklušák, 34., 42., 49. Martin Bačík, 41. Miroslav Samuhel, 44. Maxim Urban, 46., 57. Adam Krištof, 47. Filip Chalupka, 53. Tobiáš Mičura

Zostava 6. kola: Urban, Chalupka, Grosmann, Seman, Strečanská, Čavojský, Mičura, Svitana, Krištof, Bačík, Miklušák, Samuhel, Kubicová

Andrej Krištof, tréner U11: Prvý polčas sme sa už štandardne pomaly rozbiehali. Nepremenili množstvo šancí. Loptu sme chceli priniesť až do brány. Viac sme mohli strielať a mali sme nepresné finálne prihrávky. Druhý polčas sme súpera zlomili častejšou streľbou a aj kondične.

Prípravka U9 6. kolo Piešťany – Kľúčové 3:2 (2:1)

Góly: 10., 31. Dávid Krištof, 24. Matej Ferkodič – 19., 43. Matej Vydrnák
Zostava 6. kola: Rohár, Urban, Korenačka, Lacko, Kybych, Beseda, Krištof, Kusý, Blaško, Hrubý, Šúst.

Martin Ričány, tréner U9: Výsledok hovorí za všetko. Naši chlapci si proti súperovi, ktorý ešte len zbiera v súťaži skúsenosti, z chuti zastrieľali a užívali hru. Slabší súper nám dovolil vyskúšať zmeny v zostave a vyskúšať hrať chlapcov na viacerých postoch. Z týchto zmien vyplývali aj dva strelené góly v našej sieti.

TS PFK