Fotografie vyzdobia mestský park, vystavovať môže každý

Piešťanský fotoklub pozýva na 12. ročník festivalu kreatívnej fotografie Park Foto Piešťany 2017. Podujatie sa uskutoční 23. septembra, v deň ukončenia letnej kúpeľnej sezóny.

Výstava sa aj tento rok uskutoční v plenéri mestského parku. Svoje diela na nej môže prezentovať každý. O najlepších fotografiách bude rozhodovať verejnosť. Piešťanský fotoklub tentoraz podujatie obohatil o možnosť vyskúšať si produkty firmy Fujifilm a tiež techniku rôznych značiek z požičovne Foto Zolo.

Program:
09:00 – 11:00 – Registrácia
12:30 – 13:00 – Workshop
14:00 – 15:00 – Alegorický sprievod Victoria Regia
17:00 – Ukončenie hlasovania
17:20 – Spoločné Foto
17:40 – Vyhlásenie výsledkov v Kursalone


O čo ide?
V prvom rade o fotografickú tvorbu, predstavenie fotografií zaujímavým spôsobom a stretnutie ľudí so spoločnou láskou ku fotografii.

Ako?
Svoje diela si inštalujú sami autori na sieťovinu o šírke 120 cm, natiahnutú medzi stromami v aleji mestského parku, ďalej na lavičky, alebo vlastné stojany – kreativite sa medze nekladu.

Čo si vziať so sebou?
Vlastné fotografie akéhokoľvek formátu i adjustácie, farebné, alebo čiernobiele, pomôcky na zavesenie fotografií, prípadne rozkladacú stoličku a občerstvenie pre seba a okoloidúcich, dobrá nálada je povinnou výbavou.

Prečo?
Máte možnosť zdarma vystaviť svoju tvorbu na najväčšej parkfoto výstave na Slovensku. Načerpať inšpiráciu. Počas dňa parkom prejde 2 – 3 tisíc návštevníkov, ktorí zhliadnu fotografie od 50-70 autorov. Možnosť stretnúť sa s inými fotografmi. Nabrať novú inšpiráciu a prežiť príjemný deň.

Čo ešte?
Pretože Piešťany sú krásne mesto, okrem iného sa v tento deň koná i veľmi fotogenické kvetinové korzo, t.j. alegorický sprievod kvetinových vozov, v rámci národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia 2017, ktorú každoročne ako neoficiálne ukončenie letnej kúpeľnej sezóny v Piešťanoch organizuje Stredná záhradnícka škola v Piešťanoch.

Nakoniec:
Na všetkých účastníkov po vyhodnotení čaká pečené prasiatko.

Hodnotenie: 
Každý návštevník má jeden hlas tzn. dostane jeden štipec.

Hodnotenie divákov: 
Vyhodnotené budú tri fotografie s najväčším počtom hlasov/štipcov. Štipce je zakázané presúvať !

Hodnotenie odbornou porotou: 
Odborná porota vyhodnotí tri najlepšie kolekcie fotografií (dospelí).


Zdroj: Piešťanský fotoklub