Festival Vrbovské Vetry zverejnil kompletný program

V sobotu 2. júla 2022 sa na futbalovom štadióne vo Vrbovom uskutoční 16. ročník festivalu Vrbovské Vetry.

Ako po iné ročníky, aj teraz je program nabitý silnými menami hneď od začiatku. Už o 16:00 vystúpi jedna z najúspešnejších domácich kapiel Korben Dallas, takže na Vetry sa určite vyplatí doraziť včas.

O 17:30 bude pódium patriť premiére opery na motívy knihy Braňa Jobusa „Muflón Ancijáš“, ku ktorej zložil hudbu Slavo Solovic. Tohto výnimočného projektu sa zúčastní viac ako 40 účinkujúcich. Okrem Komorného orchestra mesta Trenčín aj členovia speváckeho zboru Technik, či sólisti Henrich Gibala (balet+spev) alebo Sárka Šalingová.

Nasledovať bude tradičné Slávnostné otvorenie a zatvorenie festivalu s veľkolepým príchodom Pána Preccedu a koncertom Vrbovských Víťazov s komorným orchestrom. O 19:30 príde na rad festivalová klasika Chikilikitu-a, po ktorej sa na pódiu vystriedajú Slobodná Európa s Lacom Lučeničom na poste gitaristu a poľská folk-punková kapela Haňba.

Ako každý rok, aj teraz Braňo Jobus pokrstí svoju knižnú novinku s názvom „Chrontulienka“. Medzi vystúpeniami jednotlivých kapiel sa budú samozrejme konať tradičné vtipné vsuvky Pána Brata ako Veľká Vrbovská, Strelecké preteky z poplašnej pištole, Vetrobal, Formula Nula či Megalukostrelba. Po pandemickej pauze sa na festival vráti už legendárny Džukebox Live! Na festivale bude k dispozícii zdarma parking aj stanové mestečko, kde sa v nedeľu ráno uskutoční obľúbená Upratéka a následná Výprava do Stredu sveta a vesmíru, spojená s prednáškou Pána Brata.

Ďalších interpretov a presný časový rozpis nájdete nižšie na web stránke vrbovskevetry.sk.

Keďže sa tento rok budú Vetry konečne konať bez akýchkoľvek kapacitných obmedzení, deti do 12 rokov budú mať vstup zdarma ako tomu bývalo pred pandémiou. Pre rodiny s deťmi bude vyhradená aj časť futbalového trávnika s výhľadom na pódium. O pestrú ponuku kvalitných jedál a nápojov sa už po tretíkrát postarajú osvedčení profesionáli z pivovaru Urpiner.

Text: Tlačová správa – Vrbovské Vetry