Festival Vrbovské Vetry začína koncertom pre Mariána Vargu

Už v utorok 10. júla o 20:00 h začne sprievodný program Vrbovských Vetrov koncertom pre Mariána Vargu, na ktorom sláčikové kvartetu pod vedením violončelistu Jozefa Luptáka zahrá Mariánové obľúbené skladby, ktoré spolu s ním vybrali pre festival Konvergencie. Texty bude čítať Zuzana Kronerová. V ďalšie dni sa môžete ako po minulé ročníky tešiť na letné kino Bažant kinematograf a koncerty, či besedy so zaujímavými osobnosťami, ktorých presný program uvádzame nižšie.

Hlavný festivalový večer prebehne 14. júla 2018 na futbalovom štadióne vo Vrbovom. Program, ktorý tradične neobsahuje žiadnu vatu bude nadupaný už od úplného začiatku a napríklad česká legenda Mňága a Žďorp vystúpi už o 16:00, takže sa rozhodne vyplatí prísť už na začiatok festivalu a vychutnať si napríklad world music v podaní skvelých La3nocubano, či undergroundovú ikonu CHVM, ktorá festival naštartuje o 13:14.

Nebudú chýbať festivalové klasiky ako domáce Karpatské Chrbáty a Vrbovskí Víťazi alebo Chikilikitua, ale aj silné domáce mená ako Korben Dallas či Para. Lahôdkou festivalu bude vystúpenie veľkej českej legendy Progres 2.

Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na úchvatný Blikajúci dychový hudobný systém, ktorý sa stal vychytávkou minulého ročníka. Braňo Jobus tradične pokrstí svoju novú knihu „Muflón Ancijáš a mimozemšťan“. Tento rok sa k nemu pripojí aj spoluorganizátor Vetrov, Whisky z kapely Slobodná Európa so svojim knižným debutom „Tretia planéta“.

Samozrejmosťou budú tradičné „športové“ disciplíny ako dostihy na húpacích konoch „Velká Vrbovská“, plastová megalukostrelba, či automobilové preteky Formula Nula ale aj úplné novinky ako prvý živý jukebox na svete, stavanie latríny, či Velká prestávka, ktoré určite ako vždy rozochvejú bránice všetkých zúčastnených.

Zdroj: Tlačová správa /Vrbovské vetry