Festival Topfest odchádza z Piešťan

Podujatie, kroté každý rok priláka tisícky návštevníkov, sa tento rok uskutoční na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom.

„Vraciame sa ku koreňom. Výročie oslávime festivalom rôznych hudobných štýlov, novým imidžom a novým prístupom k návštevníkom. Tých chceme prekvapiť rôznymi vychytávkami, ktoré neboli možné na letisku. Príroda, voda a spokojná atmosféra rozmarného leta. Tak ako pri začiatkoch spred 15-tich rokov, tak aj teraz bude na Zelenej vode dokonalé generačné súznenie fanúšikov, dobrá hudba, veselosť a spolupatričnosť,“ konštatuje organizátor Dušan Drobný.

Na Topfeste už potvrdili účasť kapely Čechomor, Horkýže Sliže, Tublatanka, HEX, Zóna A, King Shaolin, Jelen, Doga, Michal Hrůza, Dereš, Extip a Dorian Gray.

Slovenská legenda Peter Nagy o skupinou Indigo na festivale odpáli najväčšie hity So mnou nikdy nezostarneš, Aj tak sme frajeri, či Profesor Indigo.

„Topfest bol vždy sviatok letných festivalov, má obrovskú tradíciu. Je mi cťou, že aj tento rok budeme hrať s kapelou Indigo na hlavnom pódiu. Teším sa na prázdninovú atmosféru, vtedy sú ľudia optimistickí a uvoľnení,“ s úsmevom povedal Peter Nagy.

Festivalová stálica, česká rocková kapela Kabát predvedie jedinú plnohodnotnú šou na Slovensku v tomto roku. Nebude chýbať obrovské pódium, svetelná šou a špeciálne efekty.

„My si už Topfest bez Kabátu ani nevieme predstaviť. Zahráme náš festivalový set, ktorý je prierezom všetkými našimi albumami. Tešíme sa na slovenských fanúšikov,“ uviedol líder kapely Pepa Vojtek.

Zo zahraničia prídu fanúšikov potešiť švédska rap-metalová kapela Clawfinger a londýnska formácia The Great Malarkey. Alternatívny pop zastúpi dánska skupina The Asteroids Galaxy Tour a heavy metal skupina Amaranthe.

Zdroj: Tlačová správa festivalu Topfest (krátené) Ilustr. foto: Mário Petlák