Festival Lodenica, ktorý sa 22 rokov konal v Piešťanoch, presunuli do Častkoviec

Po prvý raz v histórii sa podujatie určené najmä milovníkom country a folkovej hudby neuskutoční na piešťanskej Lodenici. Organizátori o novom mieste konania informovali prostredníctvom tlačovej správy bez uvedenia dôvodov presunu podujatia. V rovnakej lokalite sa tento rok konal aj festival Topfest.

„Festival Lodenica prináša už roky skvelé koncerty, zábavu a dokonalú festivalovú atmosféru! 23. ročník obľúbeného festivalu sa koná 26. až 28. augusta 2021, ale na novom mieste! Fanúšikovia country, folkovej či rockovej piesne všetkých vekových kategórií sa tentokrát stretnú v areály Jazdiarne Banát v Častkovciach,“ uvádzajú organizátori v tlačovej správe.

Na festivale vystúpia Bukasový Masív, Allan Mikušek a AM Band, Pavel Žalman Lohonka, Slniečko, Kamelot, ale aj Horkýže Slíže, Polemic, Arzén či Gladiátor.

„Lodeničiari, milovníci country, folku a trampskej muziky, dlho, predlho nám trvalo, kým sme sa rozhodli, kde to bude. Hľadali sme niečo, čo svojou atmosférou a miestom bude pripomínať starú Lodenicu, na ktorú ste boli zvyknutí. Lodenica 2021 sa bude konať v Častkovciach. Môžeme návštevníkov ubezpečiť, že Jazdiareň Banát je presne to miesto. Je to areál, kde sa deň začína výbornou country hudbou a skvelou atmosférou a večer vám dobrú noc dávajú líšky Je to kúsok od Piešťan a čo bolo veľmi dôležité je ochota majiteľov. Budú aj iné názory, ale keď prídete, iste budete s nami súhlasiť,“ uviedol dramaturg festivalu František Grebeči.

„Program je klasicky postavený na bardoch našej muziky, ako i na tých mladých nádejných, ale už desaťročie ostrieľaných nástupcoch ešte žijúcich hviezd. Áno, žiaľ, mnohí už odišli a hrajú v našom  lodeničiarskom nebi. A svoju muziku si tam nájdu aj deti Lodenice. Doprajme im to. Lodenica je rodinný festival a niektoré rodiny vznikli práve na festivale. Tešíme sa na vás a pozývame vás do Častkoviec. Lodenica štartuje vo štvrtok 26.8. od 18:00. Opäť po roku si zalomíme palce a s mohutným ahooooj budeme snívať a spomínať,“ dodal F. Grebeči.

Zdroj: Tlačová správa organizátorov festivalu Lodenica