27.05.2016 # 17:55 # 17:55

FestDobréBohunice sa sťahujú z Jaslovských Bohuníc a menia sa na FestDobréRybníky

Po deviatich rokoch sa jeden z najobľúbenejších folk a country festivalov FestDobréBohunice sťahuje z Jaslovských Bohuníc. Ukončuje sa tak takmer dekáda pôsobenia výnimočného podujatia, ktoré túto obec zviditeľnilo nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Na podujatí FestDobréBohunice sa v minulosti predstavili okrem stálic československého folk a country neba ako sú bratia Nedvědi, Čechomor, Wabi Daněk, Kamelot, Allan Mikušek, Buty, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Žalman a spol, Cop, Poutníci a stovky ďalších aj svetové hviezdy ako najlepšia írska speváčka Luan Parle, austrálska country hviezda Wayne Law, indianska smršť v podaní Big City Indians, ale taktiež Tom White and Harp Orchestra, Amelia Ray, Erick Macek, Big Daddy Wilson, Willie Jones a desiatky ďalších.

„Obec nám bohužiaľ na jubilejný ročník neprenajala priestory a tak sme siahli po novom mieste, ktoré má v sebe neuveriteľný potenciál a je nádherné. Sťahujeme sa do katastra obce Opatovce pri Trenčíne na rybníky FarmaRyby. A diváci si v tradičnom termíne koncom júla vychutnajú opäť to najlepšie na čo sú zvyknutí z takmer dekády FestDobréBohunice,“ prezrádza duša a majiteľ podujatia Ivan Cali Podolský, ktoré mení názov na FestDobréRybníky.

Na ďalšom ročníku, ktorý už nesie nový názov môžeme 29.-30. júla 2016 zažiť folk, country a bluegrass plným priehršťím a nebudú chýbať ani stálice tohoto festivalu ako Wabi Daněk, Allan Mikušek, Roman Horký (KAMELOT), Neznámi, J.Samson Lenk (HOP-TROP), Bobova Diéta, COP, KaTea, Poutníci, Karpatské Horké, René Souček, Zatúlaní, František Nedvěd ml, Trampas, Mince vo fontáne a desiatky ďalších. Organizátor prezradil, že sa chce poďakovať verním fanúšikom a aj kapelám veľkým prekvapením, ktoré je prichystané v sobotňajšom programe.

Rozľahlý areál priam láka na viaceré sprievodné podujatia, ktoré sú pre tento festival známe a získali si preto obľubu celej rodiny. Pre najmenších je okrem nafukovadiel, divadla, atrakcií a hier pripravené aj edukatívne popoludnie, kde sa dozvedia čo najviac z prírody, z poskytovania prvej pomoci, či hre na hudobných nástrojoch. Dospeláci sa už tradične môžu zapojiť nielen do súťaží a atrakcií, ale aj množstva loptových hier, či vodáckých súťaží.

„Na 8 hektárovom pozemku s rybníkmi vzniká priestranný kemping, kde už teraz je možné stretnúť okrem nadčencov rybolovu aj desiatky karavanistov, či stanujúcich. Miesto sa stáva obľúbené aj vďaka prístupnosti cykloturistom, ktorí to z Trenčína, či Nového Mesta nad Váhom majú naozaj len na skok. Prístupnosť pre motoristov nemohla byť ani jednoduchšia! Z D1 je to len pár stovák metrov a na hlavnom ťahu Uherské Hradiště-Trenčín-Bánovce nad Bebravou. Nielen na rybolov je toto miesto naozaj jedno z najromantickejších,“ dodáva Cali, ako organizátora nielen návštevníci, ale aj nadčenci folk a country scény familiárne nazývajú.

„Každá zmena so sebou prináša i úskalia a som vďačný, že mi fanúšikovia, kapely, či partneri naďalej veria a idú s nami. Samozrejme na podobné podujatie treba tých partnerov zohnať ešte oveľa viac. Tento rok bude náročný nakoľko sa prenajímateľ priestorov, kde sme takmer 10 rokov pôsobili s FestDobréBohunice rozhodol spraviť country festival s naozaj veľkou finančnou podporou a dokonca v našom termíne. Verím, že táto polarizácia fanúšikov na už tak oslabenej scéne, kedy nám úžasné festivaly v minulosti zanikli nezanechá až priveľký šrám na duši. Rád by som sa i napriek tomu poďakoval obci Jaslovské Bohunice za dlhoročnú podporu a to, či už po finančnej, alebo technickej stránke,“ prezrádza Ivan Cali Podolský

V roku 2006 sa v Jaslovských Bohuniciach udialo vôbec prvé podujatie, ktoré zastrešovala Agency J.H a kde sa organizačnej taktovky zhostili Roman Áč, Ivan Cali Podolský a Ján Hrčka. Už od roku 2007 nesie podujatie názov FestDobréBohunice a následne po dobrovoľnom odchode dvoch spoločníkov celú organizáciu a zastrešenie podujatia preberá Ivan Cali Podolský známy aj z množstva ďalších projektov ako Country Lodenica, Unplugged Kursalon Fest, dlhoročné pravideľné koncerty v Kursalone, Rádio FolkCountry, FestDobre na Hrade, FestDobréBzince, Fest Čertova Pec, FestDobráMuzička s Calim na Rádiu Piešťany a rovnomenné pomenovanie koncertov v piešťanskom ŽiWelli.

Zostáva len veriť, že pri takto výraznej zmene miesta, ktorá sa síce zdá sa v náväznosti na priestranejšiu a romantickejšiu lokalitu pozitívnou bude mať tento organizátor dostatok nových partnerov na udržanie vysokej úrovne podujatia. Predpredaje vo väčšine ticketingových spoločností a podpora na sociálnych sieťach zatiaľ nasvedčuje, že “festdobrí” fanúšikovia smerujú z Jaslovských Bohuníc do Opatoviec pri Trenčíne.

Text a foto: Tlačová správa

 • Janko

  Obec Jaslovské Bohunice určite nepotrebuje k svojmu zviditeľneniu festival, ktorý každým rokom upadal na úrovni.

 • Jozef DIDI Gálik

  Ahojte, som jeden z členov organizačného štábu Country Fest Bohunice (Didi).
  Dovolím si pre ujasnenie niektorých otázok uverejniť tu reakciu pani starostky Jaslovských Bohuníc pani Boženy Krajčovičovej, ktorú napísala na facebookovú stránku nášho Coutry Festu.
  Milí návštevníci tejto stránky. V poslednom čase sa veľa z vás
  dopytuje, ako to je vlastne s contryfestom Bohunice, prečo sa vlastne
  zrušil a sťahuje sa na iné miesto. Som starostka obce Jaslovské Bohunice
  a chcem Vás uviesť do reálu. V roku 2006 sa v našej obci prvý krát konal
  Countryfest. Počas rokov svojej existencie prešiel mnohými zmenami a
  taktiež bol premenovaný na FestDobréBohunice. Obec v posledných rokoch
  na FestDobréBohunice prispievala čiastkou 5.500,- eur + prenajala za 1
  euro organizátorovi amfiteáter s priľahlým parkom a pomoc od
  zamestnancov obce (min. porozkladanie lavíc, stanov, upratovanie toaliet
  a pod.) Nedá mi, aby som nezareagovala na článovk „FestDobréBohunice sa
  sťahujú z Jaslovských Bohuníc a menia sa na FestDobréRybníky“, z ktorého
  mám pocit, že obec sa dostáva do zlého svetla. Pravda je taká, že obec
  sa rozhodla, že nadviaže na Countryfest z rokov 2006 a 2007 a ešte v
  roku 2015 (po festivale FestDobréBohunice, ktorý býval trojdňový)
  schválila termín konania 29.-30.7.2016. Takže konať sa budú dva
  festivaly. Jeden organizuje obec Jaslovské Bohunice v amfiteátri
  Jaslovské Bohunice v termíne 29.-30.7.2016 a druhý organizuje Ivan Cali
  Podolský v Opatovciach, ako bolo napísané v článku. Je na Vás, pre ktorý
  festival sa rozhodnete a ktorý program a miesto sú pre Vás
  prijateľnejšie. Takže organizátor, obec Jaslovské Bohunice, sa
  pripravuje na festival, ktorý podporuje množstvo sponzorov a už teraz sa
  tešíme na Vašu účasť a ubezpečujem Vás, že robíme všetko pre Vašu
  spokojnosť.

 • Jozef DIDI Gálik

  Zároveň vám chcem dať do pozornosti aj stránku nášho festivalu: http://www.countryfestbohunice.sk
  Každý týždeň sa snažíme prísť s nejakou novinkou. Okrem fantastickej muziky Vás na Country Fest Bohunice čaká aj skutočne nadupaný sprievodný program, preto prosím pozrite stránku, porovnajte, zvážte a dobre sa rozhodnite :). Pekný deň a sťastnú ruku pri rozhodovaní želám.

X