Eva je otvorená, letné počasie využili desiatky Piešťancov

Skoro ráno zamierili na kúpalisko kondiční plavci a hodinu pred poludním sa jeho brány otvorili aj pre ľudí, ktorí si prišli užiť takmer prázdninové počasie. Prevahu medzi nimi mali seniori, ale nechýbali ani mamičky s deťmi.

Teplota vzduchu sa dnes blíži k 30 °C a na utorok predpovedajú meteorológovia ešte o dva stupne viac. Práve vďaka letnému počasiu zažilo kúpalisko Eva rekordný úvod sezóny. Už počas prvej hodiny od otvorenia tam prišli desiatky ľudí. Lákali ich najmä plavecký a relaxačný bazén. Najmenší si užívali v detskom bazéne.

„Celú zimu sme nemali kde plávať. Na Sĺňave je pre nás voda studená a v kúpeloch je to drahé,“ povedala nám ešte pred dnešným otvorením jedna z návštevníčok kúpaliska Eva. S manželom sú podľa jej slov na dôchodku a letnej sezóny sa nevedeli dočkať.

Na Eve sa naučili plávať už ako deti. Pamätajú si legendárneho Rudolfa Bačíka aj ďalších známych Piešťancov. Chodiť na Evu bola podľa nich kedysi spoločenská povinnosť.

Kúpalisko, ktoré nechala postaviť rodina Winterovcov vo funkcionalistickom štýle, dnes otvorilo svoju 83. sezónu. Evu vlastnia Slovenské liečebné kúpele Piešťany a prevádzkuje ju Klub vodného póla KP s finančnou podporou mesta. Radnica tento rok prispela sumou 15-tisíc eur.

Text a foto: Martin Palkovič