Eurocup: Čajky čaká ďalší kľúčový duel, privítajú rumunský ACS Sepsi

Už zajtra čaká Piešťanské Čajky ďalší súboj v Európskom pohári FIBA, keď o 18:00 privítajú v Diplomat aréne rumunský tím z mestečka Sfantu Gheorghe ACS Sepsi SIC. Čajky v treťom stretnutí D-skupiny chcú nadviazať na minulotýždňové víťazstvo nad Toruňom, nečaká ich však nič jednoduché.

Piešťanským basketbalistkám stoja v ceste rumunské šampiónky z posledných dvoch sezón, ktoré zatiaľ v Eurocupe prehrali obe stretnutia – najskôr v Toruni 69:84 a minulý týždeň nestačili doma na Hatay BB, ktorému podľahli 63:80. Pre verejnosť je možno rumunský celok veľkou neznámou, no tréneri Pospíšil a Kucsa svoje zverenkyne na stretnutie poctivo pripravovali.

„ACS Sepsi pre nás už takou neznámou nie sú. Videli sme ich v oboch zápasoch Eurocupu, takže informácie máme. Z týchto zápasov je evidentne, že ide o družstvo so silnými individualitami. Tou najväčšou je Tyaunna Marshall, ktorá prakticky neschádza z ihriska. Je mimoriadna silná v hre jedna na jedna, ma výbornú streľbu, prienik, prechodovú fázu a útočný doskok. Ďalšími osobnosťami tímu sú Wallace na pozícii dva, ďalej švédske reprezentantky Hamilton-Carter a Fontaine, veľká bieloruská pivotka Kress, doplnené o skúsené rumunské rozohrávačky Stoenescu a Parau. Veľmi dôležité bude, aby sme dokázali eliminovať ich dve najsilnejšie zbrane a to hru jedna na jedna a útočný doskok,“ uviedol pred stredajším stretnutím tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil.

Basketbalistkám z kúpeľného mesta sa minulý týždeň podarilo v Diplomat aréne zvíťaziť v stretnutí s Toruňom určite to budú chcieť zopakovať aj v stredu. Pôjde o dôležitý zápas vzhľadom na ďalší vývoj v skupine. Ak chcú Čajky pomýšľať na postup do vyraďovacej časti, potrebujú tento duel zvládnuť.

„Pre nás je v Eurocupe každý zápas kľúčový. Bol taký minulý týždeň a tento bude rovnaký. Ja osobne nemám rád reči o tlaku. Ten je úplne prirodzený,  práveže si ho treba pripustiť a zvládnuť ho,“ pokračoval tréner Čajok.

Predaj vstupeniek, ktoré sú v hodnote 4 € bude prebiehať v nasledovných časoch:

25.10. (streda) – 10:30 – 14:00 reštaurácia Diplomat aréna a od 16:30 v pokladni Diplomat arény

Text: Tlačová správa/Piešťanské Čajky