23.04.2019 # 18:47 # 18:47

Elektrárňa oslávi Deň Zeme vo veľkom

Inzercia

Elektrárňa Piešťany pozýva na oslavu Dňa Zeme, ktorá sa uskutoční v sobotu 27. apríla v čase od 13:00 do 18:00. V priestoroch historickej industriálnej budovy si návštevníci vypočujú zaujímavé prednášky, zapoja sa do remeselných dielní a vyskúšajú si jedinečné techniky paličkovania či modrotlače a nakúpia si produkty šetrné k životnému prostrediu.

Podujatie Deň Zeme a Rozprúdime regióny privíta jedinečných prednášajúcich ako napríklad Katarínu Hrivňákovú z Alchemix Laboratory, ktorá návštevníkov zavedie do tajov chemických látok v našich domácnostiach a objasní jazykolamy v zloženiach kozmetiky a čistiacich prostriedkov. Pripravené sú aj prednášky o znižovaní produkcie plastov a odpadov v domácnosti, prírodnom staviteľstve a permakultúre, ochrane včiel a kváskovaní. Súčasťou série prednášok je aj predstavenie jedinečného projektu s názvom Piešťanský sad.

Deti i dospelí sa určite zabavia pri remeselníkoch, ktorí po jesennom úspechu prichádzajú do Elektrárne opäť. Vďaka programu Nadácie ZSE Rozprúdime regióny si budú môcť vyskúšať rôzne tradičné remeslá ako modrotlač, paličkovanie, výšivky, kamenárstvo či rezbárstvo. Takto zhotovené originálne predmety si budú môcť vziať domov ako spomienku na toto podujatie.

Zaujímavé tvorivé dielne prinesú aj občianske združenia Proapis, KVAS a Momas. Výtvarné a motorické schopnosti si budú môcť malí i veľkí návštevníci trénovať pri výzdobe úľov, OZ KVAS sa bude venovať rôznym eko aktivitám a Momas sa zameria na slowfashion a s deťmi bude vyrábať doplnky z použitých textilných materiálov.

Kúpou produktov šetrných k životnému prostrediu sa budú môcť návštevníci začať správať viac ekologicky aj vo svojich domácnostiach. Na predajných stánkoch sa predstaví bezobalový obchod Onakô, ktorý prinesie bezobalové potraviny, kozmetiku a drogériu. Príjemné veci sa postarajú o kompostovateľné a recyklovateľné vychytávky do domácnosti, Včelobal prinesie revolúciu v balení potravín a v stánku Biotéky Piešťany nájdete dostupnú prírodnú lekáreň.

O spokojné brušká sa postará Kváskulienka, ktorá bude počas celého podujatia piecť čerstvé kváskové chleby, ktoré budú môcť návštevníci ochutnať s výbornou pomazánkou z Biotéky. Milovníkov sladkých dezertov potešia zdravé ovocné nanuky od Nanuuk Ice Pops a lahodnou kávou a čerstvými šiškami ich zásobí obľúbený piešťanský obchodík Donut sk.

Vstup na podujatie je voľný.

Text a foto: Tlačová správa – Elektrárňa Piešťany

 

X