Einstein v Elektrárni: Hru Indián v ohrožení uvedú už tento štvrtok

Divadelná inscenácia Indián v ohrožení je vtipným, drzým a poučným scénickým experimentom, ktorý pred očami divákov overuje najznámejší objav Alberta Einsteina. V Elektrárni Piešťany ju pre verejnosť uvedú vo štvrtok 26. novembra o 18.30 h. Na dopoludňajšie predstavenie o 10.00 h sa môžu hlásiť celé triedy.

„Veľmi sa teším, že v spolupráci s Ministerstvom kultúry ČR a ZSE do Piešťan HaDivadlo z Brna s kultovým predstavením Indián v ohrožení (Nová teorie vesmíru). Autorská inscenácia Jiřího Havelku je inšpirovaná Einsteinovou teóriou relativity a myšlienkovým treskom, ktorý teória vyvolala. Pred očami divákov overuje, čo tento objav v praxi znamená pre priestor a čas, v ktorom žijeme,“ priblížila programová riaditeľka Elektrárne Piešťany Mária Landlová.

Toto predstavenie je podľa jej slov v Brne už od roku 2008 vypredané. „Videla som ho na jednom festivale a dodnes mi vyvoláva spomienka naň úsmev na tvári. Verím, že tento titul v spojení s atmosférou Elektrárne bude nezabudnuteľným zážitkom aj pre ostatných.“

Zdroj: Elektrárňa Piešťany