Edgars šauj, tas ir mērķis!

Piešťanskí Havrani dávajú slovu kolektivizmus najdemokratickejšiu podobu. Pre mnohých neznáme mená hráčov tvoria rešpektuhodný celok, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži robí Piešťanom viac, ako len veľmi dobré meno. V derby zápase, ktorý odzvonil presnej polovici základnej časti Tipsport ligy porazili Trenčín 3:2. Strelecky sa presadili Tomčák, Tvrdoň a rozhodnutie zariadil Lotyš v zlato-modrom drese, Edgars Brancis

Bežala 53. minúta zápasu. Na tribúnach v piešťanskom tábore sa po viacerých nevyužitých presilových hrách udomácňuje nervozita o výsledok.

Derby často nemá logiku. Padajú v ňom často najbizarnejšie góly, ktorých logika často popiera aj samotné zákony fyziky. Na svetelnej tabuli svieti 2:2.

Trenčiansky útočník sa pri mantineli šikovne podkne sám o seba, Jozef Tomčák autor parádneho prvého gólu ho však mierne postrčí a ide na trestnú lavicu. V najhoršom čase, kedy sa vie zlomiť zápas. Nejdú nám buly a celkovo hra je dosť kostrbatá. Otočí Trenčín výsledok?

Toto buly však vyhrávame. Edgarsom Brancisom, centrom tretieho útoku. Puk sa dostáva na hokejku Riša Filipa a ten má možnosť ho upratať do pokojných vôd. Neukvapuje sa, ale hľadá ešte v našom obrannom pásme hokejku Samira Salijiho. Samir je v Piešťanoch zatiaľ iba na skúšku. Možno aj to je dôvod, že puku sa ledabolo nezbavuje a z musu vybojovať si zostatie v piešťanskom drese vyráža na zdanlivo prehratý súboj. Stojí totižto zoči voči trojici Trenčanov.

Samir vyráža s pukom na severovýchod. Do najbezpečnejšieho miesta, neobsadeného hosťujúcimi hráčmi. Prenasleduje ho trojica. Prejde modrú útočnú. Trenčania napriek početnej prevahe ho osobne neatakujú. Samir si stále drží puk, prichádza otočka smerom k bráne, každý očakáva strelu, hráme predsa v oslabení.

Všetci brániaci hráči sa sústreďujú na Salijiho. Dokonale odpúta pozornosť od nabehnuvšieho si Brancisa. Prichádza presná prihrávka. Piešťany majú obrovskú šancu. Edgars šauj!!! Tas ir mērķis! Edgars strieľaj!!! Je to gól!

Puk je v sieti, tribúny v extáze, hráči v klbku radosti. Tri body sú na dosah. Okamih radosti a šťastia, ktorý rozhodol.

Tri body nakoniec sú a Piešťany sa priblížili Trenčínu, ktorý okupuje piate miesto tabuľky už len na dva body. Už v nedeľu hrajú Piešťanci doma ďalší mimoriadne dôležitý a aj ťažký duel. O 18. hodine hostíme Skalicu. Ste srdečne vítaní.

Text: Rasťo Gavora/Piešťanskí Havrani Foto: Roman Tibenský, Lcoka Duračka, Marek Bučko

DSC_8689 DSC_8826 IMG_3309 IMG_6969 foto R_Tibenský