Early Birds prídu do Elektrárne s kombináciou jazzu a poézie

Early Birds je skupina šiestich muzikantov, ktorí spolu objavujú jemné melódie plné pestrých farieb. Debutový album Early Birds s názvom Świt vyšiel vo vydavateľstve Hevhetia. V rámci rovnomenného festivalu zažijeme koncert týchto progresívnych hudobníkov aj v Elektrárni Piešťany. Začína v sobotu 2. septembra 2017 o 19.30 h.

Ich hudba je ako svitanie – rozmanitá a pritom upokojujúca. Early Birds sa pohybujú na pomedzí jazzu a sung poetry, ale nechávajú sa inšpirovať aj tvorbou umelcov zo Škandinávie a Islandu.

Počas koncertov kombinujú profesionálny prístup a skvelé muzikantské zručnosti. Charizmatický hlas sa mieša s viróznymi sólami jednotlivých nástrojov v jemných a upokojujúcich skladbách.

Všetci členovia kapely získali hudobné vzdelanie na Jazzovom inštitúte Hudobnej akadémie v Katoviciach. Talent speváčky, skladateľky a autorky textov Martyna Kwolek si na súťaži Voicingers – Żory všimli zástupcovia vydavateľstva Hevhetia: „Skromne a nenápadne pôsobiaca mladá dáma sa na pódiu premenila na skutočnú divu, a presvedčila medzinárodnú porotu, že vo veľmi silnej medzinárodnej konkurencii je to práve ona, kto si zaslúžene odnesie vavrín víťaza. Už pred rozhodnutím poroty bolo jasné, že aj v prípade ak Martyna nezvíťazí, album jej určite vydáme.”

Už o pár mesiacov vyšiel v slovenskom vydavateľstve debutový album s názvom Świt (Svitanie). Skladby z neho zaznejú aj v Elektrárni Piešťany. Koncert sa uskutoční 2. septembra 2017 a začína o 19.30 h.

Text a foto: Tlačová správa/Elektrárňa Piešťany