Doprajte si rozprávkové prázdniny v knižnici: pripravený je letný tábor aj divadielka

Tie najkrajšie spomienky tvoria zážitky. Prázdniny v piešťanskej Mestskej knižnici už tradične deťom ponúkajú stráviť ich chvíle plnohodnotne. Od prvého júlového dňa je pre deti všetkých vekových skupín pripravený pútavý program. Odložte smartfóny a tablety a doprajte deťom vniesť do života ozajstnú rozprávkovú pohodu.

Júl bude v knižnici patriť divadelným predstaveniam, workshopom a podujatiam na podporu čítania kníh. Spoločne sa tiež pozrieme do vesmíru. Mobilné planetárium v tom bude našim skvelým spoločníkom.

Menšie deti poteší bábkové divadlo Ďateľ a Slabihoudek, vypočujeme si ukážky z knihy Romana Brata Zlo nemá na kúzlo aj z knihy Terezy Oľhovej Prázdniny s Permoníkom.

Workshop Háveď neháveď je súčasťou výstavy ilustrátorky Daniely Olejníkovej a deti bude sprevádzať lektorka Katarína Kosánová. Ak si naplánujete s deťmi toto podujatie, pripravte sa extra dávku tvorivosti.

Veľmi zaujímavým podujatím je výstava Kolážovo ilustrátorky Marty Matus. Exkluzívne v knižnici priamo na mieste vytvorí časť svojej expozície. Odporúčame prísť nielen deťom, ale aj rodičom.

Samozrejme, v programe nájdete aj mnohé overené klasiky. Divadelné predstavenie Bola raz jedna trieda na motívy knihy básní Kristy Bendovej, Dobšisnkého rozprávky oživené divadlom TUŠ v predstavení Princezné a draci. Teatro Neline deti zasa zavedie na rozkvitnutú lúku v predstavení O lúke, motýľovi a kvetinovej víle. Bábková hra o krásnom, ale namyslenom motýľovi Eumedonovi a dobrej víle Papavere, deťom odhalí tajomstvá obyčajnej lúky. Na svoje si prídu aj odvážni hrdinovia. Ak sa neboja, môžu prísť do knižnice skrotiť rovno draka. Ten priletí na literárno-výtvarný workshop, ktorý sme pripravili na motívy rozprávok Pavla Dobšinského.

V knižnici budeme čítať z obľúbených kníh, predstavíme aj to najlepšie z tvorby pre deti a hrať sa budeme v Osmijankovej literárnej záhrade.

Kompletný program knižnice aj s presným časom podujatí nájdete na webstránke www.kniznica.sk

Tešíme sa na každú vašu návštevu v knižnici.

Zdroj: Tlačová správa Mestská knižnica mesta Piešťany