25.05.2015 # 09:25 # 09:25

Do práce na bicykli: Súťaž finišuje, prvenstvo drží Radon4

Inzercia

Cyklisti reprezentujúci Piešťany najazdili doteraz viac než 14-tisíc kilometrov. V prepočte na počet obyvateľov sa naše mesto stále drží medzi najlepšími samosprávami z celého Slovenska. Výsledky vyhlásia začiatkom júna.

banner mdd

Najlepším tunajším tímom je Radon4. Jeho členovia doteraz absolvovali 1 523 km a pred Modrými jazdcami (1 098 km) majú výrazný náskok. Tretia priečka patrí tímu RDG Expres (793 km), za ktorým tesne zaostávajú Ekomáci (728 km).

Medzi jednotlivcami je stále najlepší Miroslav Petlák (Radon4). Do práce na bicykli od začiatku mája najazdil 574 km. Za ním sa drží Peter Zubčák (Waičák najvajčáckejší) a tretia je Iveta Petláková (Radon4).

Na celom Slovensku sa do súťaže organizovanej ministerstvom dopravy zapojilo 2 861 ľudí. Medzi nimi je 160 cyklistov z Piešťan. Cieľom organizátorov je podporiť nemotorovú dopravu.

Evidenciu jázd si v aktuálnom ročníku súťaže robia samotní účastníci prostredníctvom web stránky. Tam môžu sledovať aj množstvo CO2, ktoré jazdou na dvoch kolesách ušetrili v porovnaní s autom.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

X