21.02.2016 # 20:27 # 20:27

Do Piešťan mieria veterány z celého sveta

Inzercia

Obľúbené Piešťanské zlaté stuhy začiatkom júna nahradí celosvetová prehliadka historických vozidiel pod názvom FIVA World Rally. Prvou motoristickou osobnosťou, ktorej účasť organizátori potvrdili, je niekoľkonásobný motocyklový svetový šampión a víťaz 122 pretekov Grand Prix Giacomo Agostini z Talianska.

Informoval o tom portál bikeracing.cz, podľa ktorého sa tento vzácny hosť predstaví v Piešťanoch v sobotu 11. júna s továrenským motocyklom MV Agusta Agostini.

Nad podujatím prevzal záštitu prezident Andrej Kiska. Hlavným miestom konania bude hotel Thermia Palace, ale majitelia veteránov z celého sveta si pozrú celý región. Hlavným organizátorom FIVA World Rally je Automotoklub – Veteran Car Club Piešťany na čele s Jánom Horňákom – hlavným organizátorom Piešťanských Zlatých stúh.

„Slovensko sa po prvýkrát predstaví ako hosťujúca krajina tohto výnimočného podujatia a ponúkne účastníkom možnosť spoznať tamojšie krásy v 4 nenáročných jazdách, ktoré povedú naprieč západnou oblasťou našej domoviny. Tešíme sa na to, že privítame veteránistov z celého sveta a budeme im môcť ukázať nielen prírodné krásy, ale aj kultúru a typickú slovenskú pohostinnosť,“ píšu na oficiálnej web stránke podujatia organizátori.

Text a foto: Martin Palkovič Zdroj: bikeracing.cz

X