Deti z ŠK Kajak Moravany úspešné aj na trenažéroch

Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na kajakárskych trenažéroch sa uskutočnili už druhý raz pred očami širokej verejnosti v OC Avion v Bratislave. V sobotu 31. januára sa ich zúčastnili aj deti z ŠK Kajak Moravany nad Váhom.

Pretekalo sa vo vekových kategóriách od 13 rokov na 1000 m a 200 m tratiach. Stretla sa tu takmer celá slovenská špička v rýchlostnej kanoistike a na preteky zavítal aj dán René Holten Poulsen, majster sveta v K1 na 500 m. Bolo to príjemné spestrenie pretekov a výborná motivácia pre mladých pretekárov.

Súčasťou rýchlostnej kanoistiky je už 5 rokov aj športový ŠK Kajak z Moravian nad Váhom, takže ani na tomto podujatí nesmeli chýbať jeho reprezentanti. A darilo sa im ozaj skvele. Pretekali len v kategóriách 13- a 14-ročných, keďže do vyšších kategóriach vzhľadom na svoje krátke pôsobenie – oproti ostatným klubom, ešte nedorástli. Z týchto dvoch kategórii si priniesli štyri tituly majster Slovenska, dve strieborné a tri bronzové medaile.

Dvojnásobnou Majsterkou Slovenska v kategórii dievčatá 13-ročné sa stala suverénne na oboch tratiach Mia Alice Hjartaker. V tejto istej kategórii získala na oboch tratiach bronzovú medailu Lucka Prouzová. Ďalšie dva tituly získali Michal Jurčo v kategórii chlapci 13-roční na 200 m trati a Lucka Valová v kategórii dievčatá 14-ročné na 200 m trati. Obaja na tejto trati podali vynikajúci výkon a dopádlovali si pre titul s prehľadom.

Na 1000 m trati získali Michal Jurčo a Lucka Valová krásne druhé miesto. Medzi 13-ročnými sa rozhodne nestratil ani o rok mladší Samuel Podhradský, ktorý prišiel aj napriek chorobe na 1000 m trati tretí a na 200 m štvrtý. Do finále na 200 m sa prebojoval aj 13-ročný Peter Kizek, ktorý prišiel na celkovom piatom mieste. Bojovné výkony podali aj 12-roční Branislav Jurčo a Viktoria Šilhanová, ktorí si prišli trenažére vyskúšať s o rok staršími súpermi.

Úspechy mladých Moravancov neušli ani pozornosti médii. Redaktor zo Slovenského rozhlasu sa rozhodol tento klub predstaviť širšej verejnosti a  úspešných pretekárov a trénerov vyspovedal. Všetkým mladým pretekárom blahoželáme a želáme im, aby aj prichádzajúca sezóna na vode bola pre nich taká úspešná ako tieto Majstrovstvá Slovenska.

DSC_0016
DSC_0017 DSC_0024 DSC_0032 DSC_0038   DSC_9901 DSC_9925

Text a foto: Sylvia Valová/ŠK KAJAK Moravany nad Váhom