18.06.2015 # 15:56 # 15:56

Deti volajú po pozornosti, pomôcť môže čítanie

Inzercia

Do najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu sa zapojili aj žiaci zo Základnej školy na Holubyho ulici. Pri tejto príležitosti navštívili mestský úrad, kde štafetu s názvom Čítajme si 2015 odštartovala riaditeľka Českého centra v Bratislave Jana Polívková. Deti aj dospelí čítali z knižky Zajtra ideme do školy (Rozprávky o Pufovi a Mufovi).

Pokračoval v nej primátor Miloš Tamajka, riaditeľka piešťanskej knižnice Margita Galová a ďalší. Od dospelých potom štafetu prevzali samotné deti.

Cieľom akcie, ktorá sa dnes koná po celom Slovensku je podporiť čítanie a poukázať na potrebu väčšej pozornosti voči deťom zo strany dospelých. Organizátorom je Linka detskej istoty (116 111) Slovenského výboru pre UNICEF. Až 30 % hovorov na túto linku sa totiž nedá označiť inak ako volanie po väčšej pozornosti.

Telefonáty sa podľa organizátorov týkajú najmä detských záujmov, nedostatku aktivít a nudy. Projekt Čítajme si má ambíciu posilniť aktivity, ktoré podporujú čítanie, pretože rozvoj pre osobnosti má kniha nenahraditeľný význam – pomáha poznať hodnoty, rozlišovať dobro a zlo, akceleruje rozvoj reči a slovnej zásoby.

Krstnou mamou projektu je spisovateľka Oľga Feldeková.

čítanie-kniha 1 čítanie-kniha 2 čítanie-kniha 4čítanie-kniha 5 čítanie-kniha 6 čítanie-kniha 7

Text a foto: Martin Palkovič

X