Deň narcisov v Piešťanoch: Zapojili sa desiatky dobrovoľníkov

Piešťanský pobočka Ligy proti rakovine zastrešuje jedinú zbierku tejto organizácie aj v okolitých obciach. Okrem členov tejto organizácie pomáhajú na Deň narcisov aj skauti a žiaci Strednej odbornej školy elektrotechnickej a Gymnázia Pierra de Coubertina.

Po celom Slovensku sa 15. apríla koná už 20. ročník Dňa narcisov. Rovnako dlhú tradíciu má táto zbierka aj v Piešťanoch. Najprv ju u nás organizovali manželia Irena a Alojz Michnovci, aktuálne je šéfkou piešťanskej pobočky Ligy proti rakovine Mária Šišková.

„Naša pobočka v tomto roku oslavuje 25. výročie svojej činnosti. Pán Michna nás príde každý rok podporiť, všetko nás to tu naučil. Dožíva sa krásneho jubilea 88 rokov,“ povedala Mária Šišková.

Hlavný stánok má dnes piešťanská Liga proti rakovine na Námestí slobody. Dobrovoľníci v zelených tričkách sa však vybrali aj do okolitých dedín. Ľudia podľa nich reagujú pozitívne a na túto zbierku radi prispievajú.

Výnos zo zbierky v Piešťanoch a okolí bude podľa Márie Šiškovej známy v pondelok 18. apríla. Peniaze sú každý rok použité na výskum liečby onkologických ochorení alebo na podporu zdravotníckych zariadení. Nosením narcisov ľudia vyjadrujú spolupatričnosť s pacientmi trpiacimi rakovinou.

Text a foto: Martin Palkovič