Ďalšia oprava Krajinského mosta? Župa na ňu vyhradila skoro milión

Pokračovanie rekonštrukcie jediného cestného spojenia Piešťan s obcami na ľavom brehu Váh bude závisieť aj od plnenia rozpočtu, ktorý včera prijalo krajské zastupiteľstvo. Okrem iného chce župa investovať do opravy cesty na horskom priechode Havran.

Vyplýva to z materiálov, ktoré prerokovali poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Na včerajšom zasadnutí bez diskusie a jednohlasne prijali rozpočet na rok 2015. Župan Tibor Mikuš ho označil za „realistický a konzervatívny.“ Na príjmovej aj výdavkovej strane počíta so sumou 130,6 mil. eur.

Na opravu komunikácií v piešťanskom okrese vyhradil kraj 1,6 mil. eur. Až 930-tisíc má ísť na opravu spodnej stavby Krajinského mostu. Podľa dávnejších vyjadrení zástupcov TTSK si už tieto stavebné práce nevyžiadajú úplnú uzávierku.

„Či sa táto investičná akcia bude realizovať závisí od dopravnej komisie, ktorá o tom bude rozhodovať budúci rok,“ napísal vo svojom blogu krajský poslanec Jozef Drahovský. Piešťany v nej zastupuje jeho kolega Remo Cicutto.

Ďalších 200-tisíc eur plánuje župa minúť na rekonštrukciu trojkilometrového úseku na horskom priechode Havran. Ďalej sú v registri investícií zahrnuté aj kratšie úseky v meste Piešťany a obci Banka. Spolu v hodnote asi 480-tisíc eur.

Najväčšou investíciou Trnavského samosprávneho kraja v piešťanskom regióne v tomto roku bola čiastočná rekonštrukcia Krajinského mosta. Sumou 500-tisíc eur na ňu prispel aj štát. Opravy niektorých úsekov ciest v nasledujúcom roku budú závisieť aj od výberu daní a miery čerpania eurofondov.

Text a foto: Martin Palkovič