Cyklobus z Piešťan do Brezovej pod Bradlom tento víkend zadarmo

Na oslavu Svetového dňa cestovného ruchu odvezie zadarmo cyklobus bicyklistov aj turistov za zážitkami do Malých Karpát. Víkendové jazdy cyklobusom si budú môcť vychutnať všetci tí, ktorí si vopred rezervujú miesto v cyklobuse. Ten jazdí na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom a späť.

Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj odštartovala koncom augusta jazdy cyklobusu, ktorý premáva každú sobotu a nedeľu až do 17. októbra 2021. Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu budú tieto jazdy celý víkend zdarma.

„Každoročne je 27. september dňom, ktorý upozorňuje na význam cestovného ruchu symbolicky v čase, keď sa končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína sa na tej južnej. Rozhodli sme sa dať možnosť všetkým, ktorí chcú aktívne tráviť voľný čas na bicykli, alebo na prechádzkach jesennou prírodou Malých Karpát, aby sa zadarmo odviezli cyklobusom až k upraveným cyklotrasám,“ povedala výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.

Cyklobus je vhodný tak pre rodiny s deťmi, ako aj pre skúsených cyklistov, ktorí sa chcú pohodlne a bezpečne dopraviť k vzdialenejším cyklotrasám. Bicyklisti z Trnavy sa môžu vydať objavovať skrytý potenciál cyklotrás v okolí Dobrej Vody, k zrúcanine kláštora Katarínka a odtiaľ sa dostať až do Brezovej pod Bradlom. Vybrané cyklotrasy a cyklookruhy na Kopaniciach ocenia aj bicyklisti z Piešťan.

Zaujímavosti v okolí zastávok cyklobusu: zrúcanina hradu Dobrá Voda, vodná nádrž Sĺňava a Ratnovská zátoka, Mohyla M. R. Štefánika, vodná nádrž Brezová, rozhľadňa Lipovec, jaskyne Veľká a Malá Pec, Katarínka, Smolenický zámok, jaskyňa Driny, vodná nádrž Horné Orešany, synagóga vo Vrbovom.

Cyklobus premáva do 17. októbra. V dňoch 2. a 3. októbra je lístok zdarma. Miesto je potrebné si rezervovať pred jazdou na tejto adrese.

Text: Tlačová správa – Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj