Cyklistika: Jozef Metelka získal na svetovom šampionáte dve medaily

Najlepší slovenský paracyklista vybojoval v holandskom Apeldoorne striebro v disciplíne 1 km s pevným štartom a v stíhacích pretekoch na 4 km titul svetového šampióna.

Rodák z Piešťan žijúci vo Veľkej Británii na pevnom kilometri nestačil na svojho dlhoročného súpera. Brit Jody Cundy bol o necelé dve sekundy rýchlejší. „Opäť striebro, cesta k zlatu v Tokiu 2020 práve začala,“ napísal Jozef Metelka na sociálnej sieti Facebook krátko po zisku striebornej medaile.

Majstrovstvá sveta v holandskom Apeldoorne tým však neskončili a úspešného paracyklistu ešte čakali stíhacie preteky na 4 km. V nich obhájil titul svetového šampióna. Vo finále sa stretol Georgeom Peasgoodom z Veľkej Británie a bol rýchlejší o viac ako 10 sekúnd.

„Som strašne rád, že som získal už po šiestykrát double. Nie je to žiadna samozrejmosť, ako by sa možno zdalo. Každý rok je to iné, neviete čo vás čaká. Vždy iný velodróm a pribudne aj pár nových pretekárov,“ citoval Jozefa Metelku web Slovenského paralympijskeho výboru spv.sk.

Text a foto: Martin Palkovič