Cyklistika: Jozef Metelka získal na paralympiáde striebro

Piešťanský cyklista získal pre Slovensko na XV. Letných paralympijskych hrách v Riu de Janeiro druhý cenný kov. Po zlate strelkyne Veroniky Vadovičovej vybojoval Jozef Metelka v silnej konkurencii striebro v disciplíne 1 km s pevným štartom.

Rýchlejší než trojnásobný majster sveta v dráhovej cyklistike Jozef Metelka bol iba reprezentant Veľkej Británie Jody Cundy. Rodák z Piešťan skončil druhý s časom 1:04,194 a na víťaza stratil iba 1,776 sekundy. Bronzovú medailu nesie domov Španiel Alfonso Cabello.

Jozef Metelka získal svoju prvú medailu z na paralympijskych hrách iba deň po svojich 30. narodeninách. Vo finále, ktoré v priamom prenose vysielala RTVS, štartoval ako 19. v poradí. Jeho najsilnejšími súpermi boli od začiatku práve Jody Cundy a Alfonso Cabello Lamas.

Ďalší cenný kov môže slovenský cyklista získať už v sobotu 10. septembra v disciplíne C4 – stíhacie preteky na 4 km. Kvalifikácia začína o 15.30 h nášho času a finále je naplánované na 23.50 h.

Text: Martin Palkovič Iustr. foto: Facebook Jozefa Metelku