Cyklistika: Fantastický Metelka má ďalšie zlato!

Rodák z Piešťan pridal k striebornej a zlatej medaile z paralympijských hier ďalší cenný kov. Tentoraz bol najlepší v časovke skupiny C4, kde na treťom mieste skončil ďalší Slovák – Patrik Kuril.

Dobrá správa prišla z Ria de Janeiro v stredu 14. septembra pred polnocou. Jozef Metelka bol na 30 kilometrovej trati jasne najlepší už po prvom medzičase, keď mal náskok skoro jednu minútu.

Napokon sa mu podarilo dosiahnuť čas 37:52,84 min a nechať za sebou aj Austrálčana Kylea Bridgwooda, ktorý pred nehodou slúžil v armáde a v Riu sa chystal získať zlato práve z časovky. Metelka dosiahol priemernú rýchlosť 47,518 km.

Aj vďaka fantastickým úspechom na XV. Letných paralympijských hrách sa možno Jozef Metelka čoskoro postaví na štart so zdravými cyklistami. Slovenský zväz cyklistiky už preveruje, či ho môže nominovať na majstrovstvá sveta.

Posledná paralympijská disciplína čaká piešťanského cyklistu v sobotu 17. septembra. Pôjde o cestné preteky skupina C4-5.

Text: Martin Palkovič Zdroj: spv.sk Foto: jozefmetelka.com