Curleri bojujú vo Fínsku o cenné kovy

Slovenský tím v curlingu na vozíku, ktorého členom je aj Branislav Jakubec z Piešťan, sa dnes v play off stretne stretne s domácim družstvom. Obe družstvá majú za sebou päť víťazstiev a štyri prehry.

Na začiatku majstrovstiev sveta vo fínskom Lohja sa Slovákom nedarilo, prvé tri zápasy prehrali. Nakoniec však postúpili do play off aj vďaka včerajšiemu víťazstvu nad Kanadou. Dlhoročného lídra vozíčkarskeho curlingu zdolali 7:6.

„Naším cieľom bolo skončiť do 7. miesta, aby sme nevypadli a nemuseli na budúci rok hrať kvalifikáciu,“ uviedol pre portál zpiestan.sk Branislav Jakubec. Po neúspešnom začiatku tréneri podľa jeho slov zmenili a poradie hráčov. „Z ďalších šesť zápasov sme päť vyhrali. To nám zabezpečilo 4. miesto po základnej časti a postup do bojov o medaily.“

Dnešnými súpermi Slovákov sú Fíni. Domácich posunulo na tretiu priečku víťazstvo vo poslednom vzájomnom zápase. Naši curleri už boli v play off na majstrovstvách sveta v Kórei v roku 2012. Vtedy skončili štvrtí. Teraz majú opäť šancu získať jeden z cenných kovov.

Text: Martin Palkovič Zdroj: spv.sk Foto: Archív B. Jakubca