Creedence Clearwater Revived prvým ohláseným účinkujúcim Lodenice

Rodinný festival Lodenica oslavujúci v roku už 19 rokov existencie privíta svojich fanúšikov tradične na záver leta – počas prvého septembrového víkendu. Známe je už aj prvé meno hudobného hosťa. Po prvýkrát na Slovensko a do areálu piešťanskej lodenice a autokempingu zavíta skupina Creedence Clearwater Revived!

Creedence Clearwater Revived sú považovaní za pokračovateľov legendárnej americkej hippie formácie Creedence Clearwater Revival. Pôvodnú zostavu tvorili gitarista a textár John Fogerty, gitarista Tom Fogerty, basgitarista Stu Cook a bubeník Doug Clifford. Boli považovaní za zakladateľov tzv. južanského rocku a legendárnym sa stalo najmä ich vystúpenie v roku 1969 na festivale vo Woodstocku.

Frontmanom a spevákom Creedence Clearwater Revived, ktorý veľmi pripomína Fogertyho hlas je Peter Barton známy z vyše dvadsaťročného pôsobenia v skupine „The Animals“, americký gitarista Johnnie „Guitar“ Williamson hral niekoľko rokov v kultovej rockovej kapele „Titanic“, Chris Allen (basa, spev) dve desaťročia pôsobil v ďalšej legende „The Troggs“, bubeníkom skupiny je Walter Day.

Už viac ako 20 rokov šíri táto zostava mýtus Creedence Clearwater Revival ďalej a ponúka poctivú porciu osvedčených hitov ako: Fortunate Son, Proud Mary, Suzie Q., Looking At My Back Door, ale aj ich asi najväčší a niekoľkokrát prespievaný hit Have You ever Seen The Rain…

„Kamaráti ma už volajú archeológom hudby, ale ja sa len snažím priniesť na Lodenicu zaujímavé mená a najväčšie svetové hity, na ktorých sme my všetci vyrastali…Aj zostava CCR je toho jasným dôkazom – čo meno, to pojem v histórii rocku – tak verím, že potešíme okrem našich verných návštevníkov aj rôznych fajnšmekrov,“ hovorí organizátor Lodenice Dušan Drobný.

Text a foto: Tlačová správa