CityFest pridal ďalšie mená: PPE, L Plus, Toxic Elements

Jedným z najväčších lákadiel sobotného programu bude košická formácia Puding Pani Elvisovej. Elektronickú hudobnú scénu budú v piatok reprezentovať svetovo uznávaný L Plus a domáci Toxic Elements. CityFest sa na Námestí slobody v Piešťanoch uskutoční 26. a 27. mája.

Puding pani Elvisovej patria medzi najobľúbenejších interpretov letných festivalov. Ich spojenie tanečnej elektronickej hudby a množstva ďalších žánrov dokáže roztancovať aj niekoľkotisícové publikum.

Po krátkej materskej prestávke sa Puding Pani Elvisovej na čele so speváčkou Slivkou vrátil na pódiá v roku 2015, kedy vyšla zatiaľ posledná štúdiová nahrávka s názvom Tektonická platňa.

Odvtedy sa skladby z tohto albumu stali hitmi a Prúdy Láv, Sisisisi alebo Freelance určite zaznejú aj 27. mája v centre Piešťan.

L Plus je slovenská drum and basová hviezda, ktorá sa venuje produkcii a DJigu od roku 1998. Odvtedy sa vypracoval na jedného z najrešpektovanejších producentov v Európe a pravidelne hráva v Japonsku, Francúzsku a vo Veľkej Británii.

Produkcia vlastnej hudby ho dostala aj na veľké svetové festivaly. L Plus dostal ponuky od viacerých vydavateľstiev z USA aj z Nemecka, ale napokon sa udomácnil v Technique Recordings, ktoré patrí medzi svetovú špičku.

Jeho hudbu je možné definovať ako tanečný drum and bass / drumstep plný energie a pozitívneho náboja. Na rozdiel od iných DJov hrá veselé, melodické párty tracky, ktoré však majú v sebe energiu atómovej bomby. Inak to nebude ani v piatok 26. mája na CityFeste.

Po jeho vystúpení sa predstaví úspešná piešťanská formácia Toxic Element, ktorá len pred pár týždňami zaujala klipom k singlu Last Summer Night. Ako názov napovedá, ide o melodický Drum and Bass / Dubstep, ktorý sa nesie v pozitívnom letnom duchu.

Toxic Elements je štvorčlenná hudobná skupina, ktorá produkuje elektronickú tanečnú hudbu žánrov: Drum & Bass, Dubstep, Breakbeat a Glitch. Minulý rok vydali svoj debutový album Toxic Dreams, ktorý v piešťanskom klube Podzemie pokrstil jeden z najpopulárnejších drum and bass producentov BTK z Brazílie.

Text: Tlačová správa/CityFest