Čierny víkend PFK – vyhrali iba mladší dorastenci a žiaci

Prinášame víkendový súhrn výsledkov tímov PFK Piešťany.

18. kolo Pečeňady – Piešťany 2:0 (1:0)

Góly: 44. Dávid Moravanský, 71. Martin Zubčák

Zostava 18. kola: Budka – Szabo (71 Filip Korec), Andrej Korec, Varga, Vala, Doktor, Štefanka, Glos(C), Kusý, Dadík (71 Nagaj), Gula

Martin Krajčovič, tréner: Domáce mužstvo sa na dnešný dôležitý zápas pripravili oveľa lepšie a ukázali nám, ako sa má hrať o postup. Zaostávali sme vo všetkých herných činnostiach, naopak v našej hre chýbala súdržnosť, ochota sa pobiť o priaznivý výsledok a musíme si priznať, aj futbalová kvalita bola na strane súpera. Neostáva nám nič iné, len sa dať rýchlo dokopy a sústrediť na najbližšie zápasy, stále máme postup vo vlastných rukách.

Starší dorast 18. kolo Hlohovec – Piešťany 2:2 (1:1)

Góly: 15. Róbert Krajčovič, 70. Filip Pavlík – 3. Juraj Štefanka, 61. Adrián Valovič

Zostava 18. kola:   Červenka – Sedláček, Polačik, Lenovský, Stanek – Unger, Rusnák (Valovič), J. Štefanka, Strelec, Korec (Paulovič) – Miškech (Krajčovič)

Martin Javorka, tréner: V sobotu sme cestovali na regionálne derby do Hlohovca, s ktorým sa nám v minulosti herne a ani výsledkovo nedarilo, keď na jeseň sme s nimi vyhrali 2:1 gólom v nadstavenom čase a na jar v ročníku 2016-2017 sme s nimi dokonca prehrali doma 0:2. V príprave na zápas sme si povedali, že nás čaká náročný zápas, ktorého náročnosť bude umocnená terénom a bojovnosťou domácich futbalistov. Do zápasu sme vkročili veľmi dobre, keď po dohodnutej štandardnej situácii – po dlhom autovom vhadzovaní Paťa Poláčika presne na hlavu Jakuba Lenovského, jeho predĺžení lopty pred bránu domácich loptu doklepával do domácej brány na dvakrát Jurko Štefanka. Po góle sme sa mali upokojiť a našou hrou súpera dostať pod tlak, vytvárať si ďalšie príležitosti na strelenie gólov. Opak bol však pravdou, od tohto momentu sme prestali behať v záťaži, ktorá by zodpovedala zápasovej frekvencii, vo všetkých priestoroch sme boli neskoro, nemali sme odrazené lopty, vyhýbali sme sa osobným súbojom, nemali sme výber miesta v čase, keď sme mali loptu na kopačkách, nebola ochota nabiehať do krídelných priestorov, a tak prvý polčas ovládli hru, no iba v strede ihriska, domáci futbalisti, ktorí mali väčšiu chuť odovzdať sily pre úspešný výsledok. Našťastie ich futbalová kvalita nebola na takej úrovni, aby nás dostali pod súvislý tlak a tak sa poväčšine dostávali pred našu bránu iba po priamych alebo rohových kopoch. Keďže hráči Hlohovca nemali ani kvalitu v zakončení, musela pristúpiť k tomu naša lajdáckosť a domáci, ani nevedeli ako, vyrovnali na 1:1. Treba povedať, že v prvom polčase sme nič neukázali, bolo evidentné, že nechceme hrať futbal, bojovať o úspešný výsledok a získať 3 body v snahe byť stále na dostrel Šamorínu. Prvopolčasový výkon bol pre mňa osobne obrovským sklamaním, lebo ozaj mi to už niekedy pripadá, že o postup chcú bojovať iba členovia realizačného tímu, funkcionári PFK Piešťany a rodičia. Je na škodu veci, že po ťažkej zimnej príprave, máme takto pristupovať k majstrovským zápasom a nakoniec sa ešte aj tváriť, že sa nič nedeje. Takýto výkon ako sme predviedli v prvom polčase, by sa dal predviesť aj v stave, keby sme sa v deň zápasu v Hlohovci prvý krát tohto roku stretli. V prestávke sme si povedali niektoré veci s tým, že keď chlapci nemajú srdiečko pre futbal, neoplatí sa ani zvýšiť v kabíne hlas, pokiaľ nepochopia, že takýmto prístupom nám uniká vlak s názvom „postup“, pričom nás čakajú oveľa náročnejší súperi ako je Hlohovec. Do druhého polčasu nastúpilo nové mužstvo, ktoré si vypracovalo hneď v úvode 3 gólové príležitosti, ktoré však pochytal dobre chytajúci brankár Hlohovca alebo skončili na konštrukcii domácej brány. Bolo otázkou času, kedy strelíme gól, lebo súper úplne fyzicky odpadol, hra sa už odohrávala iba na polovici Hlohovca. A tak prišla 61. minúta, keď dôrazný Aďo Valovič využil zaváhanie domácej obrany a strelil náš druhý gól. Po strelení gólu nič nenasvedčalo tomu, že by sa domáci vzchopili, nakoľko už nemali síl hrať smerom dopredu, a tak znova musela prísť naša lajdáckosť, keď hrubú chybu nášho brankára využili domáci na strelenie, ani nevedeli ako, vyrovnávajúceho gólu. Treba dodať, že domáci futbalisti boli v druhom polčase 3 krát na našej polovici, keď kopali 1 rohový kop, druhý krát pri vyrovnávajúcom góle, keď boli na našej polovici s jedným hrotovým útočníkom a tretí krát, keď odkopli loptu smerom k rohovej zástavke!!! Do konca zápasu napriek nášmu tlaku sa skóre zápasu už nemenilo, keď v zápase úradoval aj podpriemerný výkon rozhodcu, na výkon ktorého sa však nemôžeme a nebudeme vyhovárať. Treba povedať, že nebolo to prvý krát, čo sme chceli hrať futbal iba 45 minút, už sa nám to v minulosti vypomstilo. Pred zápasom som upozornil chlapcov na 5 zápasových momentov, ktoré budú determinujúce v zápase. Všetkých mojich 5 bodov sa splnilo, no v náš neprospech. Ak niekto nie je hlavou nastavený na majstrovský zápas je lepšie, keď ho odohráme v počte 12-13 futbalistov bez tých, čo nemajú ochotu počúvať pokyny v kabíne a následne odovzdať na ihrisku všetko, čo je v našich silách a nakoniec aj v tom, čo skutočne dokážeme. Nemá význam si pred týmito skutočnosťami zatvárať oči alebo nehovoriť o nich a tváriť sa, že všetko je ok, ale takýto prístup chlapci Vás v budúcnosti nikam futbalovo neposunie. Nemá význam ani po zápase plakať nad rozliatym mliekom, nebodaj sa vyhovárať na „obdivuhodný“ výkon rozhodcu, pretože 2 body sme jednoznačne stratili vlastným pričinením, respektíve absolútnym nepričinením. Všetci dobre vieme, že toto sú zápasy, v ktorých jednoznačne musíme bodovať naplno, ak chceme pomýšlať na najvyššie méty. Nepočúvať predzápasové pokyny trénera, na tréningoch pristupovať k cvičeniam a hrám v domnení, že už sme vyhrali majstrovstvá sveta, zápasy odohrať nekoncentrovaní, neochotní realizovať dohodnuté veci, toto všetko sú okolnosti, ktoré nás budú brzdiť v našej spoločnej práci a takéto antifutbalové neprofesionálne postupy budú nakoniec brzdiť aj našich, treba však zdôrazniť veľmi talentovaných, chlapcov. Jednoznačne treba konštatovať – chlapci – tadiaľto naša futbalová cesta nevedie. Mnohokrát som chlapcov pochválil a verím, že aj chváliť budem, ale jednoducho nebudem dávať hlavu do piesku, Váš a teda aj náš spoločný prvopolčasový výkon Vašim prístupom bola blamáž a tragikomické divadlo ako pokus o niečo, čomu sa hovorí futbal.

Mladší dorast 18. kolo Hlohovec – Piešťany 1:4 (1:4)

Góly: 13. Adrián Gálik – 12., 20. Oliver Bušík, 24. Matúš Štetka, 38. Denis Minárik

Zostava 18. kola: Freivald, Ondrejka ( Hlbocký ), Ďurák, Valo, Bušík, Piešťanský ( Ruľák ), Glos, Halanda ( Ondris ), Sloboda ( Koška ), Minárik (Miklovič), Štetka ( Kováčik)

Peter Vrábel, tréner:  V tomto zápase všetci hráči podali veľmi dobrý športový výkon, čo sa prejavilo aj na kolektívnom hernom prejave. Robili minimum chýb, držali loptu, bolo vidieť snahu preniesť veci z tréningového procesu (zakladanie útokov, zapájanie krajných obrancov, štandardné situácie…). Po opatrnom úvode, sme sa začali čoraz viac presadzovať v útočnej fáze, vypracovali sme si veľa dobrých, gólových príležitostí a najmä v 1. polčase sme boli efektívni. Vypracovali sme si rozhodujúci náskok 4:1 po góloch Bušíka 2x, Štetku a Minárika. V 2. polčase sme pokračovali v dobrej hre, kontrolovali priebeh zápasu, no z množstva príležitostí sme už gól nedosiahli. Naše víťazstvo je zaslúžené, hráči predviedli jeden z najlepších výkonov pod mojím vedením.

Starší žiaci 20. kolo Piešťany – Trebatice 1:2 (0:0)

Góly: 39. Samuel Kluka – 47. Ľubomír Karaba, 68. Kristián Dadík

Zostava 20. kola:  Maliga, Babečka, Hlavatý, Kluka, Chochula, Modrovič, Rusnák, Holec, Vyhlídal, Daňhel

Szilárd Petényi, tréner: Podali sme veľmi neuspokojivý výkon a niektorí jednotlivci hrali hlboko pod svoje možnosti, ale aj napriek tomu sme zahodili sľubnú šancu na dobrý výsledok za daného vývoja, kde na oboch stranách k ohrozeniu brány takmer nedochádzalo. V útočnej fáze okrem gólovej dorážky Kluku po rohu, sme boli absolútne ,,sterilní,,. Ani na  strane hostí k finalizáci a samotnému zakončeniu v útočnej fáze nedochádzalo, tak sami sme ponúkli a vytvorili dve ojedinelé nebezpečné situácie pre súpera, ktorý ich efektívne využil. Náhodný nákop hostí, zle postavenie našich stopérov, ľahká strata lopty v súboji a nepozornosť brankára rozhodli o výsledku . Rozdielnosť v konfrotáci medzi oboma aktérmi bola badať najmä na lopte, či už v súčinnosti a držaní v rámci hernej kombinácie, ale aj v zručnosti ovládať loptu. Zápas odhalil nedostatky o ktorých vieme, aj neočakávané a je potrebné zlepšiť prístup  a zamerať sa na ich odstraňovanie v rámci TP, ale aj mimo neho individuálnym úsilím.

Mladší žiaci 20. kolo Piešťany – Trebatice 3:0 (1:0)

Góly: 2., 48. Samuel Hesko, 32. Šimon Petényi

Starší žiaci 12. kolo Pastuchov – Piešťany 3:0 (2:0)

Góly: 17., 39. Sebastián Barčák, 21. Jakub Brezovský

Zostava 12. kola:  Šándor- Žažo, Buček, Šesták, Košinár, Petényi, Gregorička, Gvozdenovič Marko, Nemec, Chobot, Nedorostova(K), Svorad, Petroman, Ranostaj

Jozef Glos, tréner:  Stretnutie 12.kola bolo prvé v jarnej časti súťaže. Cestovali sme do Pastuchova s cieľom pobiť sa o víťazstvo. Zo začiatku sa nám to aj darilo, držali sme loptu vo svojej moci a snažili sa na hrboľatom teréne o kombináciu. Opäť, ako sa stávapravidom, sme v 17. minúte zápasu inkasovali po nedorozumení v našej obrane po tečovanej lopte. Snažili sme sa o vyrovnanie, ale znova sme inkasovali po fatálnej chybe v našej šestnástke, keď sme nedokázali odkopnúť loptu, čo súper využil. V druhom polčase sme sa snažili výsledok otočiť, no po ďalšom nedorozumení sme inkasovali tretí krát. Chlapci sa aj tak nevzdávali, vytvorili si gólové príležitosti ale nedokázali ich využiť. Chcel by som vyzdvihnúť výkon brankára, ktorý ma milo prekvapil a predviedol niekoľko krásnych zákrokov. Ďalej ma potešil výkon Marka Gvozdenoviča, Filipa Košinára a Alexa Nemca. Dúfam, že budú pokračovať v takýchto výkonoch a strhnú aj ďalších hráčov.

Text: MB/TK PFK