Čajky si vybojovali v Brne postup do Final Four európskej ligy CEWL

Warning: Illegal string offset 'alt' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 14

Warning: Illegal string offset 'caption' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 15

Warning: Illegal string offset 'sizes' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16

Warning: Illegal string offset 'large' in /data/6/1/614b7d31-fe80-4236-a239-9edf38a5930e/zpiestan.sk/web/wp-content/themes/zpiestan_2.0/page-templates/ads-top_article_banner.php on line 16
2
Inzercia

Čajky sa stretli v poslednom zápase základnej časti skupiny B európskej ligy CEWL s českým družstvom Valosun Brno. Istý postup zo skupiny mal rumunský tím z Aradu a práve o druhé postupové miesto súperili Čajky s Brnom. Na domácej palubovke vyhrali Čajky 72:61. V Brne pôsobili Čajky väčším sebavedomím a napokon hlavne vďaka dôslednej obrane dokázali zvíťaziť rozdielom 20 bodov (66:86). Výhrou si zaistili postup na turnaj Final Four, kde budú čeliť víťazovi skupiny A, rumunskému tímu C.S.U. Alba Iulia.

Do duelu proti tímu Valosun Brno vstúpili lepšie Piešťanské Čajky. Dobrou obranou a úspešnou streľbou si postupne vytvorili bodový odstup od súperiek. Domáce hráčky držali krok s Čajkami iba pár minút, dokým bolo vyrovnané skóre 8:8. Najskôr Čajky odskočili na päť bodov – 10:15. Za tohto stavu sa niekoľko minút výsledok nemenil, no pred koncom štvrtiny Čajky zvýšili náskok na sedem bodov – 14:22.

Úvod do druhej štvrtiny mali lepší domáce basketbalistky a potrestali pár chýb v obrane Čajok. No po prvých minútach sa zverenkyne Martina Pospíšila spamätali, opäť začali hrať zo zabezpečenej obrany a skórovali z rýchlych protiútokov. Čajky si v polovici druhej časti vytvorili už 13-bodový náskok (24:37) a strela Romany Stehlíkovej v poslednej sekunde ešte zvýšila náskok Čajok na štrnásť bodov (30:44).

Po polčase si Čajky stále udržovali náskok na hranici štrnástich bodov, aj keď sa im podarilo viackrát odskočiť na 16 bodov (32:48, 42:58). Domáce basketbalistky síce zvýšili aktivitu a bojovali o každý bod, hostky však dobrou obranou dokázali odrážať útoky Valosunu a na konci tretej švrtiny sa opäť náskok Čajok zvýšil, keď viedli už o 18 bodov (49:67).

V záverečnej štvrtine už bola vidno na hráčkach Valosunu Brno únava a dobre kondične pripravené Čajky trestali súperky za každú chybu. Postupne zvýšili svoje vedenie až na 27 bodov (59:86), no v posledných minútach pridali basketbalistky Valosunu ešte sedem bodov a upravili tak na výsledné skóre 66:86. Výhrou si Piešťanské Čajky vybojovali postup na turnaj štyroch najlepších tímov ligy CEWL.

Valosun Brno – Piešťanské Čajky 66:86 (14:22, 30:44, 49:67)