Čajky si so Slovanom poradili aj bez kľúčových pivotiek

Piešťanské Čajky dokázali po víťazstve v Slovenskom pohári vyhrať aj druhý extraligový zápas v uplynulom týždni. Po stredajšom víťazstve nad Nitrou nezaváhali ani so Slovanom Bratislava a v hlavnom meste Slovenska bez problémov triumfovali v pomere 70:44.

Čajky proti Slovanu nastúpili v oklieštenej zostave, keď pre zranenie, či virózu chýbali Monique Oliver a Rebeka Mikulášiková a Piešťanky sa museli zaobísť bez klasickej pivotky. Napriek tomu potvrdili úlohu favoritiek a od začiatku zápasu potvrdzovali svoje postavenie v tabuľke. Po polčase, ktorý Čajky zvládli v pomere 40:22, prišlo mierne poľavenie v tretej štvrtine, ktorú prehrali tesne 13:12,  no v poslednej časti Piešťanky už opäť na palubovke dominovali a dotiahli zápas do víťazného konca 70:44. Najvýraznejšie sa presadila kapitánka Sabína Oroszová, ktorý zaznamenala 17 bodov a výborných 23 doskokov.

Piešťanské Čajky teraz čaká voľný týždeň. Pôvodne mali hrať v stredu domáci zápas CEWL proti Rijeke. Tá však kvôli epidémii v družstve požiadala o odloženie stretnutia a to sa odohrá v novom termíne 15. februára. Plánovaný sobotný extraligový zápas s Cassoviou Košice je zrušený, pre odstúpenie celku z východu Slovenska zo súťaže. Najbližšie sa Čajky predstavia v stredu 1. februára v Ostrave.

BK Slovan Bratislava – Piešťanské Čajky 44:70 (22:40)

BK Slovan: Zarevúcka 18, Marcová 7, Vargová, Dulová po 5, Mlynarovičová 4 (Turzáková 3, Paulovičová 2, Sedláčková). Tréner: D. Rakočevič

Piešťanské Čajky: Oroszová 17 (23 doskokov), Handyová 14 (11 doskokov), T. Páleníková 11, Slamová 10, Brown 4 (Dudášová 10, Balážová 4, Horvátová). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 15/11 – 8/3. Fauly: 20 – 14. Trojky: 3 – 3. Štvrtiny: 9:21, 13:19, 13:12, 9:18.

Text: piestanskecajky.sk Ilustr. foto: Martin Palkovič