Čajky na líderky tabuľky nestačili, v Košiciach prehrali 79:47

Aktuálna sezóna je z pohľadu piešťanských basketbalistiek fantastická, na favoritky nedeľného zápasu však recept nenašli.

Na palubovke Good Angels Košice držali s domácimi krok iba v prvej štvrtine. Potom spravili veľa nevynútených chýb utŕžili druhú prehru v prebiehajúcej sezóne slovenskej basketbalovej extraligy.

Prvá polovica súboja bola pravým bojom o každú jednu loptu. Oba tímy sa koncentrovali najmä na defenzívu a súperovi nedarovali ani centimeter zadarmo. Hosťujúcemu družstvu sa vydaril úsek v 7. minúte, keď po zásahoch Tamary Tathamovej, Romany Stehlíkovej a „koši s faulom“ v podaní Nikoly Dudášovej pripravili hostiteľky o najtesnejší náskok (11:9) a odskočili mu na päť bodov (11:16).

Ešte do konca prvej štvrtiny sa však žlto-modré dokázali vrátiť do vedenia. Tempo duelu výrazne utrpelo prístupom trojice arbitrov, ktorí v tejto fáze stretnutia rozdali tri technické chyby a vylúčili hlavného kouča domáceho družstva Maroša Kováčika.

Po obrátke sa oba tímy snažili vrátiť k basketbalu a v priebehu úvodnej štvorminútovky boli v tomto smere úspešnejšie hráčky Piešťan, ktoré polčasové manko znížili o polovicu (41:36). Košičanky v defenzíve opäť zabrali naplno, pridali aj niekoľko dôležitých košov a do záverečného dejstva vstupovali s 15-bodovým náskokom (53:38).

V polovici druhej minúty štvrtej štvrtiny už celok Good Angels viedol rozdielom 20 bodov a v tej chvíli bolo o osude stretnutia rozhodnuté v zostávajúcich minútach už len kontroloval priebeh duelu.

Po tomto zápase je jasné, že do nadstavby súťaže do skupiny o 1. – 4. miesto pôjdu Good Angels Košice, Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok a pravdepodobne Spišiačky, ak vyhrajú ostávajúce stretnutia so Slovanom Bratislava.

GOOD ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 79:47 (17:16, 39:29, 53:38)

Good Angels: Krivačevič 16, Žirková 15, Hruščáková 8, Bálintová 5, Kiššová 4(Bär 12, Jones 10, Zietara 9, Jánoščíková 0). Tréner: M. Kováčik (od 16. min. družstvo viedol P. Jankovič)

Piešťany: Bartoňová 13 /10 doskokov/, Krč-Turbová 10, Tatham 5, Bartánusová a Stehlíková po 4 (Dudášová a T. Páleníková po 5, Felixová 1, Zentková 0). Tréner: M. Pospíšil

TH: 25/30 – 11/16, fauly: 21 – 27, 5 faulov: 31. min. R. Stehlíková (Piešťanské Čajky), technické chyby: 16. min. M. Kováčik (hlavný tréner Good Angels) – 19. min. lavička Piešťanských Čajok, vylúčenie: 16. min. M. Kováčik (po 2. Technickej chybe), trojky: 6/14 – 2/12, rozhodcovia: Z. Tomašovič, P. Fuska a A. Šarišský, diváci: 1500, štvrtiny: 17:16, 22:13, 14:9, 26:9

Text: M. Grondžel, M. Drgoň Ilustr. foto: Martin Palkovič