Bytovku v centre Piešťan evakuovali kvôli výbuške

Pyrotechnický výrobok určený k imitácii výbuchu munície spôsobil rozruch v jednej z bytoviek nad piešťanskou Kolonádou. Z preventívnych dôvodov bolo potrebné evakuovať 15 ľudí, medzi ktorými boli aj imobilní.

Piešťanskí policajti i hasiči, ale aj pyrotechnici policajného pohotovostného útvaru zasahovali v pondelok (10. januára) dopoludnia na Winterovej ulici v Piešťanoch po telefonáte 57-ročného muža.

„Na polici v pivnici našiel po otcovi neznámy predmet s označením výbuška V5-CV. Policajti s hasičmi ihneď miesto z preventívnych dôvodov uzavreli a z priestorov bytového domu a z priľahlých obchodov evakuovali asi 15 osôb, z toho 3 imobilné osoby, ktoré posadili do policajných vozidiel,“ uviedla Mária Linkešová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Policajní pyrotechnici červený valec prehliadli a určili, že ide o výbušku, ktorá imituje výstrel z tanku, tzv. zvukovo – zábleskový imitačný prostriedok.

„Imitačná výbuška bola bez iniciátora a teda v nefunkčnom stave. Keďže si oznamovateľ nebol istý, či sa v jeho pivnici nenachádzajú ďalšie podobné kusy, policajní pyrotechnici vykonali dôkladnú prehliadku priestoru s negatívnym výsledkom,“ dodala hovorkyňa s tým, že približne po 90 minútach polícia ukončila pyrotechnickú prehliadku a obyvatelia sa mohli späť vrátiť do svojich bytov.

Text: Martin Palkovič Zdroj: KR PZ v Trnave
Foto: J. L.