04.08.2015 # 10:35 # 10:35

Beh okolo Marhátu si užijú aj turisti

Inzercia

Druhá augustová nedeľa na Výtokoch bude patriť športu. Uskutoční sa tam 7. ročník Behu okolo Marhátu. Atraktívna bežecká trasa je vhodná aj pre príležitostných bežcov. Zúčastniť sa môžu aj turisti, pre ktorých je pripravená kategória nordic walking.

Trať vedie z rekreačného strediska Výtoky pri Moravanoch lesným stúpaním do sedla Gajda, vrstevnicou smerom na Jelenie jamy, kde sa stočí do stúpania do sedla Marhátu po červenej turistickej značke. Popod vrchol Marhátu lesnou cestou znova na červenú značku s prudkejšími stúpaniami a klesaniami smerom späť na sedlo Gajda. Odtiaľ lesnou cestou s prechodom na asfaltovú cestu a klesaním do doliny a cieľa na Výtokoch.

Pre pretekárov je zabezpečené občerstvenie na 2. a 8. kilometri trate a v cieli. Súťaži môže každý, organizátori pripravili množstvo rôznych kategórií – od predškolákov, ktorí zabehnú 150 metrov až po nordic walking bez obmedzenia veku na bežeckej trase dlhej 11,5 km. Prezentácia začína v nedeľu 9. augusta o 9.00 h v rekreačnom stredisku Výtoky. Hlavné kategórie štartujú o 11.00 h.

Viac informácií nájdete na Facebooku.

Zdroj: visitpiestany.sk

X