Basketland Camp privítal v Piešťanoch 210 detí

Počas uplynulého týždňa sa v Piešťanoch uskutočnil letný basketbalový tábor Basketland Camp. Prvý z dvoch turnusov dvanásteho ročníka najväčšieho podujatia svojho druhu na Slovensku sa zúčastnilo 210 detí z piatich krajín a 30 trénerov či extraligových hráčov.

Kemperi vo veku od 5 do 17 rokov boli rozdelení celkovo do dvanástich družtiev, v ktorých trénovali počas celého týždňa spolu so svojimi rovesníkmi. Každé družstvo sprevádzal počas campu asistent trénera, ktorý okrem basketbalových tréningov absolvoval s družstvom outdoorové či kondičné tréningy, rôzne kvízy, hry, besedu so slovenskými reprezentantkami a taktiež lekciu basketbalovej angličtiny „english is easy, basket is best“.

Každodenný program bol prepletený individuálnymi súťažmi, na ktorých mali kemperi možnosť zbierať body do celokempovej MVP súťaže. Mladí basketbalisti a basketbalistky tak mohli aj počas letných prázdnin rozvíjať svoj potenciál, pracovať na basketbalovej technike, osvojiť si nové zručnosti a získať tímové a športové zážitky.

Dvojfázové basketbalové tréningy viedli skúsení tréneri Kamil Vajda, Branislav Koczkáš, Laura van Dalen, Petra Soošová, Zuzana Babaríková, Michaela Grúňová a extraligoví hráči Branislav Brliť, Ondrej Haviar, Marta Páleníková a Zuzana Smuteková.

Kemp navštívili aj slovenské reprezentantky Terézia Páleníková a Angelika Slamová, ktoré sa na besede podelili s kempermi o svoje skúsenosti s profesionálnym basketbalom. Reprezentantky sa zúčastnili aj viacerých tréningov, na ktorých odovzdali kemperom svoje skúsenosti a poznatky. Angelika Slamová dokonca viedla niekoľko tréningov dievčat.

Na oplátku im mladé basketbalové nádeje venovali veľký „basketbalový potlesk“

Kemperi mali možnosť spoznávať aj krásy kúpelného mesta Piešťany. Nazreli do centra mesta, navštívili kúpelný ostrov či absolvovali plavbu ľoďou po  Sĺňave.

S 29. zastávkou Basketland Campu vyslovil spokojnosť aj zakladateľ tradície letných Basketland kempov František Kubala: ,,Som šťastný, že vo svojom 12. ročníku sa Basketland Camp v Piešťanoch rozrástol do takýchto krásnych rozmerov. 210 mladých basketbalových nádejí zo všetkých kútov Slovenska, ale aj Moravy, Čiech, Francúzska, Nemecka i Číny, spolu s 30 trénermi zažili bohatý a inšpiratívny športový program. Chcel by som sa poďakovať prezidentovi basketbalového klubu Piešťanské Čajky, ktorý nám poskytol kvalitné podmienky v modernej Diplomat aréne, vedeniu občianskeho združenia „Zober loptu, nie drogy“, ktoré nás dlhodobo podporuje. Ďalej všetkým produktovým partnerom, ako aj celému Basketland tímu trénerov, asistentov a organizátorov, hráčkam úspešnej reprezentácie Slovenska, ktorí sa spolu počas prvého prázdninového týždňa rozdali deťom, ktoré si našli cestu na tohtoročný Basketland camp. Verím, že sa minimálne v rovnakom počte stretneme opäť o rok na Basketland Campe v kúpeľných, ale v posledných rokoch i basketbalových Piešťanoch.“

Ocenenia Basketland Campu v Piešťanoch

MVP chlapci: Martin Krebes

MVP dievčatá: Viktória Kubinová

Najmladší kemperi: Olívia Miková (6 rokov) a Jakub Kubala (5 rokov)

Asistentky kempu: Marta Páleníková a Andrea Vajdová

Trénerka kempu: Laura van Dalen

Kemper a kemperka: Dávid Mažár a Estelle Straková

Zahraničný kmeper a kemperka: Pavel Czudek (CZ) a Simona Soošová (FRA)

MIP – cena pre hráčov s najväčším zlepšením: Filip Holly, Alexandra Křenová, Ema Eliášová, Xingyang Shan, Sofia Cziráková, Petr Arendarčík, Tobias Krištof, Tereza Vandlíková, Patrik Matejčík, Alex Krajčovič, Lukáš Scholz, Tomáš Cseri

Text a foto: Tlačová správa/Basketbalový kemp