Basketbal: Výborný vstup do semifinále. Čajky zdolali Košice 93:68

Piešťanské Čajky zvládli vstup do semifinálovej série Niké extraligy žien. V sobotu 26. marca v Diplomat aréne zdolali Young Angels Košice 93:68 a získali prvý bod v sérii. Ďalšie stretnutie je na programe v stredu 30. marca o 19.00 h v Košiciach.

Čajky si od úvodu si dobre posúvali loptu a opierali sa aj o vysokú úspešnosť streľby. Rýchlo sa ujali vedenia 11:2. Vynikajúcu prvú štvrtinu zakončila trojbodovou akciou Tadičová, upravovala ňou na 26:12.

Aj druhá 10-minútovka sa niesla v tomto duchu, Čajky hrali kolektívne a už v tejto časti sa zapísali do streleckej listiny všetky hráčky. Naďalej si tak mohli budovať vedenie, do polčasu narástlo na 19 bodov – 54:33.

Druhý polčas nezačal ideálne. Zbytočné chyby Čajok nakopli Košičanky k bodovému úseku 15:3 a stiahnutiu vedenia na jednociferný rozdiel. Domáce hráčky sa ale nenechali vyviesť z miery, Martišková a Jamesová zavelili k návratu do starých koľají, čo sa napokon aj podarilo. Piešťany opätovne nadobudli komfortný náskok, do poslednej časti išli za stavu 68:54. V záverečnej štvrtine urobili domáce hneď v úvode rozhodujúci krok za prvým bodom v semifinálovej sérii, dôležitým článkom bola v tejto fáze Kozáková. Záver sa už zmenil na exhibíciu Čajok, s ľahkosťou dominovali na palubovke. To sa ukázalo aj na konečnom skóre – 93:68.

„Konečný rozdiel nič neznamená, stále je to len 1:0. Som rád, že sme to zvládli. Zápas bol po mentálnej stránke veľmi náročný, ale baby ukázali veľké srdce a bojovnosť. Hlavne prvý polčas bol z našej strany útočne veľmi dobrý, tiež v obrane, ale tam to nebolo úplne tak, ako sme si predstavovali. Vedieme, to sme chceli. Treba si oddýchnuť a pripraviť sa na stredu,“ zhodnotil zápas Peter Jankovič, tréner tímu Piešťanské Čajky.

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 93:68 (26:14, 28:19, 14:21, 25:14)

Rozpis zápasov semifinálovej série play-off:
30.03.2022 YOUNG ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 19:00 hod.
02.04.2022 22. Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 18:00 hod.
06.04.2022 YOUNG ANGELS Košice – Piešťanské Čajky 19:00 hod. / prípadný 4. zápas
09.04.2022 Piešťanské Čajky – YOUNG ANGELS Košice 18:00 hod. / prípadný 5. zápas

Text: piestanskecajky.sk